Jdi na obsah Jdi na menu
 


Česká Bělá - Keřkov 0:2 (0:0)

25. 5. 2016

 

     V tomto kole jsme zajížděli na půdu České Bělé, kde se nám ve 3. třídě ještě nikdy nepodařilo vyhrát! Dal jsem si tu práci a soupeř hraje dohromady celkem čtvrtou sezonu ve 3. třídě a dvakrát jsme u nich prohráli 2:1 a loni dokonce 3:1. A soupeř měl před tímto zápasem na svém hřišti bilanci sedmi výher, tří remíz a žádné porážky. Takže zcela po právu jsme k nim zajížděli s velkým respektem a vědomím, že to určitě nebude lehký zápas. Ale měli jsme velikou motivaci, neboť o den dříve Hněvkovice pouze remizovali na hřišti Leštiny B, která se snaží svou rezervu zachraňovat a tak postavila tým velmi posilněný o hráče A týmu a uhrála proti favoritovi remízu.

 

Na report z pohledu soupeře se můžete podívat zde: http://www.fkceskabela.estranky.cz/clanky/muzi/doma-jsme-v-oslabeni-s-kerkovem-prohrali.html

 

     To, že to bude pro nás těžký zápas se potvrdilo hned od začátku. Vůbec jsme úvod utkání nezachytili a ze začátku jsme se hlavně bránili. Domácí byli u všech balonů první, ve všech soubojích důraznější. Proto jsme často faulovali a z toho byl i tlak domácích. Ale nevznikla z toho žádná velká šance, dařilo se nám to uskákat a pomohl i Olda v bráně. My jsme na druhé straně neměli také v podstatě nic až do 24. minuty, která byla rozhodující pro celý zápas. Po vysunutí Baráka za obranu, které bylo spíš taková znouzecnost a bylo to částečně nechtěné, náš útočník utekl domácí obraně a proti němu vyběhl golman mimo vápno. Barák se jej snažil obstřelit a brankář proti střele, která těžko říct jestli třeba nešla i vedle, zasáhl rukou. Proto následovala zcela po právu červená karta. Z následujícího přímého kopu trefil Čejka jen zeď a když jsem dorážel tak balon letící hodně dobře do brány doslova sejmul trochu dezorientovaného Baráka. Potom do konce první půle jsme se snažili hrát na polovině soupeře, což se nám dařilo. Sice jsme přesilovku nevyužili snad ani k vážnějšímu ohrožení Klementa, který šel do branky, ale minimálně alespoň Bělá přestala kousat na naší půlce. Nicméně tento první poločas si za rámeček určitě nedáme.

 

     V kabině potom proběhla velká bouřka a také jsme do hřiště poslali opět Šrámka, který rozhodl minulý zápas jedinou brankou, abychom dokázali využít toho, že hrají domácí o deseti. Když jsem byl uprostřed hřiště já s Martinem Pavlíkem, tak se nám to moc nedařilo, to bylo spíše defenzivní postavení. A že se to střídání vyplatí až takhle rychle určitě nikdo nečekal. Ve 48. minutě důrazný Adam Kunc vyhrál balon v souboji se stoperem, zklepl pod sebe na mě. Nebylo těžké najít zcela volného Šrámka na kraji pokutového území, který se s tím nijak nepáral. Situaci už nijak nevylepšoval a prostě to napálil tak dobře, že trefil šibenici na bližší tyči. To nás uklidnilo a už to konečně z naší strany začlo aspoň trochu vypadat jako fotbal. Hned o tři minuty později po narážečce Petra Pavlíka s Kuncem prvně jmenovaný z penalty střílel jen těsně vedle tyče.

 

     Domácí se v průběhu druhé půle k ničemu extra nedostali, ale i tak jsme přežili jednu situaci, kdy tak kolem 60. minuty naběhl ze strany do našeho pokutového území nejlepší hráč domácích Sobotka a po kontaktu s Dobrovolným upadl. Vzhledem k tomu jak penalta a celý zápas dopadl tak nebudu o penaltě spekulovat. Sudí jí prostě písknul. A bylo to takové z ničeho. Šel na ní domácí kapitán Pátek a zřejmě si chtěl počkat na Uhlíře na jakou skočí stranu. Ten ale dopředu neudělal žádný pohyb a tak byla střela hodně slabá a šla jen kousek vedle něj. Náš golman ji vyrazil před sebe a zlikvidoval i dorážku, neboť první byl u balonu jeden z dobíhajících domácích. Toto byla druhá klíčová situace v zápase. Neboť v 70. minutě jsme si před vápnem párkrát narazili a Adam Kunc ještě přímo na vápně udělal dvě kličky, balon si perfektně připravil a krásně trefil střelou po zemi k tyči druhou a rozhodující branku. Měli jsme tam za druhý poločas i více šancí, ale žádná už se neuchytila. Domácí pak měli ještě deset minut před koncem šanci z přímého kopu, kdy jej Olda vyrazil a dorážka už pak šla vedle branky.

 

     Jestli byla výhra zasloužená, to se těžko hodnotí. Určitě totiž zápas rozhodl brankář, který ten zákrok na červenou kartu dělat nemusel. Myslím si, že kdyby si domácí měli vybrat, jestli neinkasovat a hrát v deseti a nebo potom dotahovat v jedenácti jednobrankové manko, brali by určitě tu druhou možnost. A i vzhledem k tomu, že v jedenácti byli lepší než my, tak kdo ví, jak by zápas dopadl. Ve 24. minutě to asi nebylo nejšťastnější řešení, kdyby byla třeba 70. a stejný stav, tak je to asi něco jiného. A potom ještě samozřejmě rozhodla ta penalta. Kdyby jí domácí proměnili, byli by nahoře a mohli by se zase soustředit na bránění remízy a vyrážet třeba do brejků. Takto totiž když jsme vedli jsme se nemuseli nikam až tolik hrnout a mohli jsme se soustředit i na poctivou obranu a soupeře k ničemu nepustit. A Bělá to měla hodně těžké v tom, že i v těch deseti se snažili ve vysokém počtu vyrážet dopředu a proto bylo potom hřiště hodně roztáhnuté a měli jsme s balonem více prostoru. Čili za této situace, kdy soupeř hrál skoro celý zápas o deseti, si troufnu říct, že jsme si výhru zasloužili.

 

     Co se týče střely zápasu, tak by na ní mohli aspirovat obě dvě branky. Ale u té druhé to nebylo až tak o střele, tam si Adam celou situaci krásně připravil a střelu už měl relativně jednoduchou. Zato Šrámkův gól byl především hlavně o té střele, která šla parádně do pravé šibenice bezmocného Klementa. Takže je to opět Pavel Šrámek. Jako hvězda zápasu je hlavní adept Adam Kunc, protože i na první bronce měl zásadní podíl a hlavně opět makal celý zápas a byl i tím důležitým o poločase, který nás zburcoval ke zlepšenému výkonu. Nicméně hlavním hrdinou byl Olda Uhlíř, protože inkasovat z penalty, kdo ví jak by to dopadlo. A také nás opět podpořil vyboxovanými míči při standardkách a dlouhých autech, kdy on vždy zboří vše co před ním je.

 

     Uvidíme jak se dál vyvine situace na druhém místě. Hněkovice hrají doma s Chotěboří, která když přijede ve svém silnějším složení, podle mě nemůže mít v Hněvkovicích příliš velké problémy, protože je někde jinde než všichni ostatní. My ale musíme hodně zabrat proti Sobíňovu, který na jaře hraje ve velmi silném složení a má dobré výsledky.

 

Góly: 48. Šrámek (Zvolánek), 70. Kunc A. (Zvolánek.)

 

 

Sestava: Uhlíř - Dobrovolný, Dubský, Pavlík P., Wasserbauer - Čejka, Pavlík M. (46. Šrámek), Zvolánek (78. Kunc F.), Svoboda - Kunc A., Barák (70. Zadina)

 


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pochvala

Martin Klofáč, 26. 5. 2016 9:55

Chválím za objektivní komentář, dost často jsem s tím zde měl problémy. Ale tentokrát s tím plně souhlasím.

Re: Pochvala

Bimbo, 26. 5. 2016 10:23

Já s tím mám taky problémy, že se to lidem nezdá objektivní. Myslím si ale, že člověk to vždycky z té druhé strany vidí jinak a těžko se to potom potkává. Ideálně vždycky kdyby to psaly týmy na obou stranách, tak by pak člověk věděl, že pravda je někde mezi.
Já se totiž snažím vždy to psát objektivně, ale jak se zdá, tak se mi to vždycky nepodaří.