Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chotěboř C - Keřkov 1:1 (1:0)

27. 4. 2015

 

     Do Chotěboře jsme jeli s tím, že se bude hrát na umělce, což pro nás nebyla určitě nějaká pozitivní skutečnost. Pamatuji si, že naposledy jsme na umělé trávě hráli přípravák v zimě 2013 ve Žďáře nad Sázavou, takže rozhodně žádná nedávná zkušenost s tímto povrchem. Ono se to možná nezdá, ale kdo na to není zvyklý, tak s tím má obrovské problémy - jednak má ten balon jiný odskok a jako se sklouznete na trávě, tak tady určitě ne, po zemi ten míč také jede pomaleji než na trávě - to zapříčinilo naši nepřesnou hru, jednou dáte míč pomalý, jindy rychlý...

 

     Zní to jako z mé strany výmluva, ale ona to výmluva je a je opodstatněná. Domácí na ničem jiném netrénují, jsou na tento povrch extrémně navyklí, ne nadarmo dali v dvou jarních domácích zápasech Borové a České Bělé dohromady 10 gólů a přitom žádný nedostali. Myslím si, že doma budou drtit asi každého a venku moc bodů nenahrají. I proto jsme do Chotěboře rozhodně jako favorité nejeli.

 

     K samotnému zápasu musím říct asi to, že nás domácí po celý zápas přehrávali a představili nám plejádu zahozených šancí. V první půli jich ještě tolik nebylo, avšak skórvoali hned ze začátku zápasu, když Běloušek s potížemi odkopl balon směřující na útočníka pouze přesně na nohu druhého útočníka, který už šel středem sám na Zvolánka a trefil se k tyči. Jinak jsme v první půli ještě stačili zastavovat útoky většinou před vápnem a pár střel tam bylo z dálky, ale nepřesné. My jsme se nedostali v první půli vůbec k ničemu.

 

     Druhé dějství už jsme se osmělili i my a zvládli občas podržet balon a ohrozit branku domácích, většinou po akcích přes kraje. Krásnou střelu měl ve vápně Čejka po odraženém centru, výborný průnik předvedl Šuška, ale v rozhodujícím okamžiku přenechal balon Svobodovi, kterému se nepodařilo vystřelit. Vyrovnat se podařilo v nějaké 70. minutě, když Čejka přetáhl rohový kop na zadní tyči, kde jsem stál nehlídaný a hlavou s velkým štěstím překonal zblízka brankáře, kterému balon propadl mezi nohama. V 82. ještě mohli rozhodnout o třech bodech střídající útočníci, když Háněl vysunul Filipa Kunce, jenž šel od půlky zcela sám na brankáře, vystřelil však trochu dříve než musel, golman vyrazil před sebe a dorážející Svoboda už branku netrefil.

 

     Toto byl výčet našich šancí a více už jsme jich neměli, nenapsal jsem ale domácí šance v druhém poločase a věřte, že jich bylo spousta. Projevilo se však to, že většina Chotěbořských ještě nepřelezla ani dvacet let a tak jim v zakončení chyběla větší zkušenost - jeden z útočníků šel myslím si třikrát sám na Pepu Zvolánka, ale pokaždé minul branku, protože chtěl být až moc přesný. Další hromada střel z větší dálky pak mířila většinou vedle. A nebo si náš brankář poradil.

 

     Ani ta remíza pro nás není vzhledem k průběhu zápasu zasloužená, ale domácí šance na vítězství měli a body si ztratili zcela sami. Nutno říct, že je to hodně mladý tým a ten rozdíl ve fyzičce byl fakt znát - a to přitom byl první mančaft v této sezoně, který na tom byl lépe fyzicky než my a to až takto výrazně.

 

     Za předvedený výkon bych pochválil tři hráče - Pepu Zvolánka v bráně, který co měl, tak pochytal i když žádné zázračné zákroky to nebyly, protože ty balony většinou lítaly kolem tyčí. Dále oba krajní záložníky Čejku a Šušku, kteří byli dopředu asi nejaktivnější. Střela zápasu bude patřit Čejkovi, když pálil z vápna odražený balon, ale bohužel do míst, kde byl brankář připraven a hvězdu dne volím Jirku Šušku, který toho opět naběhal neskutečně moc a tentokrát i účelně.

 

     Šmolovy opět vyhrály a tak jsme "zvládli" ztratit na ně v prvních čtyřech jarních kolech devět bodů. To už vypadá jako velká propast a nemyslím si, že by je mohl někdo zastavit. Nechci házet flintu do žita, ale rozhodně to nemáme ve svých rukou. Určitě však bude pro nás priorita skončit v tabulce nejhůře na druhém místě, protože pokud by se udržela Polná v divizi, tak by se v naší 1.B. třídě mohl udržet i 11. tým a na ten má Lučice ztrátu pouze 3 body. Pakliže by tedy nikdo z nejnižší krajské soutěže do našeho okresu nespadl, jistě by postupovali z 3. třídy dva týmy.

 

Sestava: Zvolánek J. - Wasserbauer, Dubský, Pavlík P., Běloušek - Šuška, Pavlík M. (Kunc F.), Zvolánek, Šuška - Svoboda (Krátký), Kunc A. (Háněl)


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář