Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dolní Město - Keřkov 1:1 (1:1)

24. 8. 2015

 

     Na zápas do Dolního Města nebyli ze sestavy, která nastoupila k prvním dvěma utkáním, k dispozici Svoboda a Sobotka. Myslím si ale, že jsme na tom s absencemi byli stejně pořád lépe než domácí, kterým chybělo více hráčů a mezi nimi byli ti nejdůležitější. Soupeř byl rozhodně oslaben mnohem více než my.

 

     Také to na hře bylo znát, protože už od začátku zápasu jsme na hřišti zcela jasně dominovali. První šance jsme ještě Jeřábkem a Kuncem neproměnili, ale v 7. minutě jsme se už do vedení dostali, kdy domácí odvrátili centr Čejky pouze na nohu Šrámka, jenž byl uvnitř pokutového území a střelou o tyč otevřel skóre. Potom měli další šance opět oba útočníci Jeřábek i Kunc, ale většinou si počínali zbrkle. Další obrovskou šanci měl střelec úvodního gólu, který se po hezké narážečce s Kuncem ocitl sám před brankářem, bohužel však zvolil špatnou variantu zakončení a míč dal v podstatě brankáři do ruky, chtělo to dávat levou nohou po zemi, místo toho balon obíhal na pravačku. Vzápětí nás tato šance mrzela dvojnásob, protože hned po golmanově výkopu jsme byli na levé straně obrany nedůrazní, domácí útočník lehce obešel dva naše obránce a nacentroval lehký balon před Uhlíře. Tam jej měl Wasserbauer přímo na noze, avšak balon netrefil. Domácí forvard Rumanovský byl trochu zaskočen, že se k němu balon dostal a tak do něj jen tak ťuknul. Bohužel se míč od tyče odrazil opět k Wasserbauerovi, který nestihl zareagovat a balon od něj doputoval za brankovou čáru.

 

     Do poločasu jsme měli ještě spoustu šancí, abychom opět strhli vedení na svou stranu. Nejprve skvěle vychytal domácí golman křížnou ranu Čejky, která šla asi do šibenice a poté pohotové zakončení z otočky předvedl Jeřábek a ten pro změnu trefil spojnici již překonaného domácího golmana. Také domácí však měli v první půli ještě jednu vyloženou šanci, kdy se řítil jeden z útočníků sám na Uhlíře, který včasně vyběhnul, šel na zem a nohou balon vyrazil mimo. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1 ačkoliv jsme soupeře za první poločas téměř k ničemu nepustili.

 

     Ve druhé půli už naše převaha nebyla až tak výrazná jako v té první, nicméně stále jsme to byli víceméně pouze my, kdo se snažil hrát fotbal. Zmíním asi svojí šanci hlavou po dobrém rohu Čejky, kdy balon těsně přede mnou lehce nazvedl někdo z bránících domácích, na tuto teč už jsem nestihl zareagovat a tak šel balon nad bránu, ale bylo to z malého vápna a hlavičkoval jsem nikým neatakován. Petr Pavlík ještě nastřelil břevno, respektive jeho střelu z dálky golman, nejlepší hráč domácích, na břevno vytlačil.

 

     Neujaly se ani dvě hlavičky Kunce po centrech ze strany Jeřábkem a Čejkou a stejně tak jeho bratr Filip Kunc mohl dát z velkého vápna po přihrávce agilního Baráka rozhodující gól. Střela byla však slabá a ani ne extra umístěná. Paradoxně se ještě po naší nedomluvě v defenzivě mohli radovat domácí a to když tři minuty před koncem se zcela osamocen řítil jeden z útočníků sám na Uhlíře. Ten však opět nohou zachraňoval.

 

     Bohužel bod byl pro domácí výhra a bylo to na nich vidět. Ke konci zápasu zdržovali, zakopávali balony a byli zalezlí na vlastní polovině a k nám se ve větším počtu nedostávali, spíš pouze nákopy. Remíza tedy určitě zasloužená není a je to pro nás ztráta dvou bodů. Přispěl k tomu také velmi špatný sudí Ondráček, který zápas příliš nezvládl (např. v prvním poločase se mělo pískat po jedné penaltě na každé straně) a jelikož my byli těmi kdo tlačil, tak jsme na jeho špatný výkon doplatili hlavně my.

 

     Na střelu zápasu je dnes mimořáně více aspirantů, ať už branka Šrámka či střely Čejky a Pavlíka. Zcela jednoznačně ale vybírám pokus Vojty Jeřábka do spojnice, kterému chybělo opravdu pouze pár centimetrů. Stejně tak udělit hráče zápasu je těžké. Pokud by si Šrámek udržel výkon z první půle i do té druhé, tak bych neváhal. Bohužel se však ve druhém dějství ze hry hodně vytrácel. Jako vždy je aspirantem i Adam Kunc, ale dle mého názoru to v tomto zápase bral odpovědnost až příliš na sebe a pouštěl se do tří či do čtyř protihráčů. Samozřejmě, že několikrát neměl jinou možnost, ale bylo tam i dost situací, kdy mohl místo toho útok rozherát pod sebe či do stran. Dalším adeptem by byl Čejka, který měl celkově velmi dobrý zápas. Já však ale zvolím Oldu Uhlíře, neboť pořádně neměl práci, ale v každém poločase skvěle vychytal obrovskou šanci domácích. S brankou rozhodně nic nemohl dělat, tam byly chyby úplně jiné. Byl to takový ten typický zápas, který každý zná, kdy jasně dominujete, soupeř dvakrát uteče a nakonec prohrajete - to se ale díky Uhlířovi nestalo a neodjeli jsme domů úplně s prázdnou.

 

     Herně to byl celkem povedený zápas, příští týden nás čeká úplně jiný kalibr a to mladé a běhavé mužstvo Chotěboře C. Doma bychom však s nimi měli udržet krok, hrát důrazně a snažit se o vítězství.

 

Branky: 24. Rumanovský - 7. Šrámek (Čejka)

 

 

Sestava: Uhlíř - Wasserbauer, Dubský, Pavlík P., Zadina (62. Barák) - Čejka, Zvolánek, Šrámek, Pavlík M. - Jeřábek (77. Kunc F.), Kunc A.


 

Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář