Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dolní Město - Keřkov 3:1 (2:1)

15. 6. 2015

 

     Do Dolního Města jsme jeli výrazně oslabeni o tři ofenzivní hráče. Z různých důvodů chyběli Půža, Kunc a Jeřábek, což je to dohromady 21 vstřelených branek z našich celkových 43. Takže do ofenzivy jednoznačně velké oslabení. Můžu ale říct, že Dolní Město také rozhodně kompletní nebylo. A i proto nemělo utkání nijak velkou úroveň ani z jedné strany.

 

     Domácí na nás vlítli hned od začátku a už ve 3. minutě vstřelili jasně neregulérní branku. Po centru ze strany šel do souboje s naším golmanem domácí útočník. Ten souboj, ten byl ještě v pořádku, tam žádný faul nebyl. Následně ale útočící hráč na Pepu Zvolánka lehl a neměl se k tomu, aby se zvedl. Tudíž jasné bránění ve hře, dokonce i téměř všichni přestali hrát. Avšak se nepískalo a balon se odrazil k jednomu z domácích, který hrát nepřestal a poslal jej do prázdné brány. Je smutné, že to všichni viděli, domácí útočník se omlouval, ale sudí Muzikář z nedaleké Světlé (pouze 5 kilometrů) byl jediný, který faul neviděl.

A bohužel za další tři minuty Dolní Město vedení navýšilo, když jsme si po přízemním centru ze strany nebyli schopni pohlídat jediného nabíhajícího hráče, který po zemi z malého vápna uklidil do brány. To byla pro nás velká spchra a potom jsme během dalších 15 minut mohli ještě nějaké branky inkasovat. Pepa Zvolánek se ale v brance zaskvěl a perfektně další šance vychytal. Dvakrát na poslední chvíli odkopával z téměř jistých gólů také Běloušek.

 

     Od té 25. minuty jsme ale převzali zápas do svých rukou a do konce poločasu měli několik gólových šancí. Dvakrát Čejka z blízka, avšak ze starny napálil pouze do golmana, Martin Pavlík z prostoru vápna trefil pouze domácího obránce a další střely nám lítaly kolem branky. Ať už jsem to byl já nebo Svoboda či Petr Pavlík. Výborně hrající Novotný pak ve 43. minutě po vysunutí po lajně ve skluzu nacentroval před bránu, kde jsem já mohl snížit jedním z nejjednodušších gólů v kariéře střelou do prázdné branky - golman totiž zůstal u první tyče.

 

     Tak jak jsme skončili první poločas, tedy náporem, jsme začali i ten druhý. Vykřesali jsme z toho však jenom nějaké střely z dálky a nijak vážné přímé ohrožení. Bohužel nám to vydrželo ani ne deset minut a pak už jsme přestali hrát úplně a bylo to jenom čekání na třetí branku v naší síti. Ta přišla asi až v 70. minutě, kdy po centru hlavičkoval jeden z domácích útočníků. Náš brankář střelu před sebe výborně vyrazil a další domácí útočník, který v momentě střely stál vedle brankaře a v jasném ofsajdu, pohodlně dorazil do odkryté branky. Bohužel tam byl náš pomezní v trochu (více) pod vliem (samozřejmě atmosféry zápasu) a samozřejmě praporek nezvedl, tudíž si za to můžeme sami. Sudí sám říkal, že to zřejmě ofsajd byl, ale když si není stoprocentně jistý, tak přeci nebude opravovat našeho pomezního, že ano. Pak už se zápas víceméně jenom dohrával a nějaké šance tam byly na obou stranách, většinou po brejcích, ale nic se neujalo.

 

     Je sice pravda, že jsme dostali dvě neregulérní branky, ale ono není moc potřeba si na to stěžovat, protože my jsme hráli tak hrozný fotbal, že si myslím, že bychom dostali jiné branky. Domácí měli určitě více gólovek jak my a fotbal se hraje 90 minut a ne nějakých 30, jak jsme to v tomto zápase předvedli my. Dolní Město nás vyučilo velmi jednoduchým fotbalem - nakopávanými míči, kde však byli domácí ofenzivní hráči vždycky dříve jak my, případně rychlými míči do prostoru po lajnách. My jsme naopak hráli strašně složitý fotbal a ta finální přihrávka tam prostě nebyla. Stějně tak i kombinace byla tak složitá, že byla většinou otázka času než balon ztratíme. Zkrátka i přes ty chyby rozhodčích jsme si stejně nezasloužili ani bod a předvedli jsme celkově výkon nehodný druhého místa v tabulce.

 

     Pochválit za tento zápas určitě nemůžu nikoho z ofenzivních hráčů. Můžu pochválit Pepu Zvolánka, který chytal výborně, ale dnes udělím hvězdu zápasu Sašovi Bělouškovi - párkrát nás zachránil od inkasování a jako obránce se snažil rozehrávat míče po zemi, což u něj většinou moc nebývá. A ještě mi zbývá střela dne, ale jak tak přemýšlím, tak naše střely šly vždy pouze přesně na golmana a nebo mimo bránu, takže dnes střelu dne opravdu udělit nejde a výjimečně ji vůbec neudělím.

 

 

Sestava:

Zvolánek J. - Běloušek, Dubský, Pavlík P., Wasserbauer (Dobrovolný) - Čejka, Pavlík M., Zvolánek, Šuška - Svoboda, Novotný (Zadina)


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář