Jdi na obsah Jdi na menu
 


Havlíčkova Borová B - Keřkov 0:2 (0:1)

25. 4. 2016

 

     Do Borové jsme jeli jako jasný favorit, neboť v sobotu Leština B vyhrála svůj domácí zápas proti České Bělé a tím se náš soupeř ocitl na posledním místě tabulky. Bohužel jsme ale byli značně nekompletní. Z různých důvodů chyběli Jeřábek, Barák, Šrámek a Zadina. Neříkám, že jsou všichni hráči základu, v posledních zápasech často především Zadina se Šrámkem střídají. Díky těmto absencím se na hrot vedle Adama Kunce posunul Svoboda a jeho místo na pravé straně zálohy zaujal Jirka Šuška.

 

     Borovským jelo zároveň áčko chvilku po zápase s námi na svůj zápas do Ledče, takže bylo celkem zřejmé, že nebudou mít žádné posily z A týmu, pouze kluky, kteří za áčko střídají. Nakonec se jim ale podařilo postavit celkem silnou útočnou dvojici Šrámek, Rakušan, kteří oba za áčko spíše dříve hráli, nyní už více střídají. Nicméně jsme tušili, že především od nich může přijít nebezpečí. Ono to tak víceméně i bylo, ale byli na hrotu příliš osamocení, neměli podporu od domácí záložní řady a tak si naši beci s nimi v první půli dokázali výborně poradit.

 

     Zato domácí si moc s naší hrou nevěděli rady, především Čejka na levé straně výborně táhl naše útoky a Adam Kunc si velmi dobře dokázal podržet míč a rozdat jej. I Kuba Svoboda mu v tomto zdatně sekundoval, tam by to jenom chtělo dát balon trošku dřív od nohy. Nicméně šancí jsme měli spoustu, jednou šel Adam po nesprávně zahrané domácí ofsajd pasti sám na golmana, ale střelu si chystal tak dlouho až se vrátil domácí bek a po zasekávačce na levačku už vůbec ani nevystřelil. Potom ještě opět znovu běžel sám do velmi otevřené obrany, ale musel udělat jednu kličku, která jej zpomalila a beci mu nakonec střelu zblokovali. Další šanci jsem měl já po Čejkově rohu, ale z voleje jsem levačkou z úhlu mířil bohužel vedle. Kuba Svoboda střílel několikrát pěkně z dálky, jednou mu střelu golman vyrazil, dvakrát vedle a jednou byla zblokovaná. Nejlepší Svobodova střela přišla z přímého kopu za vápnem, kdy balon prosvištěl vedle šibenice domácí brány. Další nějaké závary nám tam domácí obrana zblokovala, minimálně dvakrát stříleli oba Pavlíkové, ale myslím, že ani jedna střela nedoletěla do prostoru branky. Naštěstí se ale jedna akce přece jenom ujala, to když po pasu za obranu Čejka na své straně utekl a servíroval míč před branku, kde byl nejrychlejší Jirka Šuška a zblízka pověsil míč ještě o břevno do brány.

 

     I domácí měli v první půli dvě dobré šance a to obě po standardnních situacích, kde byli asi nejnebezpečnější. Jednou celá obrana včetně Uhlíře po přímáku zaspala a bylo veliké štěstí, že osamocený domácí záložník na malém vápně střílel pouze do našeho golmana. Potom měl ještě šanci hlavou domácí stoper Šmíd, ale mířil vedle. Jinak jak jsem psal, oba obránci hráli dobře a útočníky k ničemu nepustili. Ale každá standardní akce domácích smrděla šancí, a to i třeba dlouhý aut.

 

     Ve druhém poločase to bylo malinko jinak, neboť borovští trochu přeskupili řady. Tonar se přesunul z předstopera na pravou zálohu a přes něj se domácím dařilo zakládat šance a dostávat se k naší bráně. Potom se ještě po vystřídání přesunul Šrámek na střed hřiště a nový útočník už dělal Dobrovolnému větší problémy než měl v první půlce. Rezultovalo z toho takové vyrovnání hry, kdy už se šance střídaly na obou stranách. Domácí hru trošku otevřeli a tak jsme byli sice více zatažení, ale mohli jsme podnikat brejky do otevřenější obrany. Po jednom z nich se Adam ocitl už zcela sám před brankářem, nicméně musel střílet levou nohou a trefil golmana pouze do nohy. Na domácí straně jsme přežili několik závarů, kdy buď důrazně zakročil Uhlíř a nebo jsme se štěstím balon nějak uklidili pryč. Přežili jsme také největší šanci domácích na vyrovnání, když to byla takřka identická akce, jako když my jsme dali gól, s tím rozdílem, že tentokrát to bylo opravdu břevno a balon šel mimo.

 

     Potom střílel z hranice vápna střídající Hajčman, ale nepropálil obranu a už po několikáté mohl definitivně rozhodnout Adam, když domácí golman nepřesně odkopl a namazal mu balon na nohu. Náš nejlepší střelec mu udělal parádně kličku a už před ním zela takřka prázdná brána. Pouze se do ní začali vracet dva domácí beci a asi hlavně proto, aby je Adam netrefil, tak mířil nahoru, až tu prázdnou bránu přestřelil. Jednu šanci hlavou jsem měl opět já, po Wasserbauerově centru, ale také byla střela nepřesná. Defiinitivu dal Adam zápasu až v 87. minutě, kdy dostal před vápnem balon, udělal kličku dvěma bekům a po zemi prostřelil vyběhnuvšího golmana. Potom jsme ještě po hrubé chybě Uhlíře, který chtěl zbytečně kombinovat se stoperem Dubským, přežili obrovskou šanci domácích, kdy domácí útočník napodobil toho našeho a po přihrávce ze strany také přestřelil prázdnou branku.

 

     Byla v tomto zápase škoda, že jsme nepřidali dříve druhý gól, protože šance jsme na to rozhodně měli a nechybělo mnoho k tomu, abychom toho litovali. Jak jsem psal, tak domácí hodně hrozili ze standardek, téměř z každé byl závar v pokutovém území a ještě také to břevno. Naštěstí to ale obrana ustála a tak jsme celkem zaslouženě zvítězili. A bylo to vítězství, které jsme opravdu potřebovali, neboť jsme už tři zápasy v řadě nezvítězili, což je hodně tristní pokud chceme hrát na čele soutěže. Musí to pro nás také být povzbuzení do dalších dvou zápasů, kdy postupně přivítáme rezervy Věžnice a jedeme do Pohledu. Tedy oba zápasy, kdy soupeř hraje o záchranu a bude do zápasu muset dát vše a budou to bojovné zápasy. A s takvoými míváme letos problémy.

 

     Střelu dne dnes udělím za první gól a za ten rychlý náběh do pokutového území Jirkovi Šuškovi a jak jí sice trochu se štěstím, ale krásně opřel o břevno do brány. U hvězdy zápasu dnes hodně váhám, těch adeptů je několik. Za první půli by to byl Pavel Čejka, který se ale ve druhém dějství celkem vytratil a to především proto, že měl velké starosti s bráněním svého záložníka a několikrát své souboje prohrál. Lukáš Dobrovolný odehrál dobrý zápas, ale potom mladý střídající útočník mu také dělal velké problémy. Stejně tak Olda Uhlíř, který na jednu stranu zachytal výborně, ale na druhou stranu dokáže fakt vymyslet hovadinu a u jedné standardky byl v první půli také nejistý. Takže ono je to těžké. Potom Jirka Šuška odehrál výtěčný zápas ale také trochu s problémy směrem dozadu. Já volím Adama Kunce a to i přesto, že zazdil opravdu hodně slibně se rozvíjejících šancí a nikdo by se nemohl divit, kdyby dal hattrick. Ale především on se do těch šancí pravidelně dokáže dostávat. To se většinou o druhém útočníkovi (je jedno kdo tam s ním je) říct nedá. Adam si spoustu balonů udělal úplně sám. Je schopen soupeři odebrat balon, podržet ho, nechat se zfaulovat a nebo s ním klidně dojít až do šance. A toto tam v neděli bylo ve velkém a proto volím jeho.

 

Góly: 37. Šuška (Čejka), 87. Kunc (Čejka)

 

Sestava: Uhlíř - Wasserbauer, Dubský, Pavlík P., Dobrovolný - Šuška, Pavlík M., Zvolánek, Čejka - Kunc, Svoboda (56. Hajčman)

 


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

???

Frůčko , 26. 4. 2016 16:51

Asi jsem byl na jiném zápase!!! Jasný favorit možná tak pohledem na tabulku, herně to už bylo horší. Z mého hlediska očima jako diváka jste si tři body určitě nezasloužili hlavně za výkon borové v druhém poločase, kde jsme Keřkov herně přehrávali. Škoda ale neopomněnění několika vyložených šancí, které Borovou trápí by vedlo k lepšímu výsledku. Myslím, že Borová si minimálně bod zasloužila a troufám si i říci, že i 3 body by byly pro Borovou. Příště bych prosil více objektivní a pravdivější souhrnný článek ze zápasu, není to poprvé, co je takto docela zcestné (váš článek ze zápasu a Chotěboří, covmůže potvrdit trenér Chotěboře Miroslav Ledvinka). Dá se říci, že hosté třikrát ohrozili bránu a dali dvě branky. Jinak se k dalším vyloženým šancím nedostali. To je asi vše. :-)

Re: ???

Bimbo, 27. 4. 2016 9:24

Fručko, tvojí reakci berou a jsem za ní dokonce rád. Víš dokud to budu psát já jako hráč, kterej se soustředí na náš výkon, tak to asi bude vždycky neobjektivní, ale není to proto, že bych to dělal nějak naschvál. Ale když si pak vybavuju po zápase situace, tak většinou mám problém si vybavit šance soupeře, kdežto ty naše si pamatuju, případně i z toho jak se o nich bavíme. Čili většinou si vybavuju u soupeře pouze ty větší a ty náznaky si prostě nepamatuju a ne, že bych je naschvál nějak nezmiňoval.

Ve druhém poločase jste byli lepší, ale my jsme vedli a soustředili se víc na obranu a vy jste to vytáhli. A na gólový šacne jsme za celý zápas jednoznačně vyhráli.

Já jsem viděl ze svého pohledu zaslouženou výhru nás, ty jsi viděl ze svého pohledu, že byste si zasloužili vyhrát vy, tak asi bude pravda někde mezi.

Ale věř mi, že jestli jsem neobjektivní, tak to není naschvál, spíš z toho důvodu, že jsem na hřišti a soustředím se hlavně na nás.

S tou Chotěboří to může být podobný, ale tam jsme do stavu 3:0 nehráli špatnej zápas, pak už samozřejmě domácí dominovali a myslím, že jsem to tak i napsal. A zase, Ledvinka to viděl jinak, protože on se dívá hlavně na svůj mančaft...
Zkus si třeba na vaše stránky psát béčko ze svého pohledu a uvidíš kolik soupeřů se ti ozve, že bylo na jiném zápase. Já když čtu reporty soupeřů, tak si to říkám také.