Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hněvkovice - Keřkov 0:0

10. 9. 2015

 

     Do Hněvkovic si ve třetí třídě pro body skoro nikdo nejezdí, nechci se mýlit, ale myslím, že tam loni vyhráli snad jenom Šmolovy. My jsme tam však určitě jeli s cílem vyhrát, neboť letos máme o něco lepší psychiku než loni, kdy jsme často jezdili ven hlavně neprohrát a nějak to ukopat. Nyní již je na nás vidět touha uspět naprosto v každém zápase.

 

     V zápase nám chyběl pouze Čejka, jinak jsme byli kompletní. Od začátku zápasu však naše plány na plný bodový zisk hatili nažhavení domácí. V první půli jsme byli hodně přitlačení k vlastnímu vápnu a příliš jsme toho dopředu nepředvedli. Kombinace nám hodně vázla a naše pokusy byly většinou z velké dálky a málo nebezpečné. Obraz první půle nejvíce dokumentuje situace, kdy špílmachr Šrámek místo rozehrání útočné akce ze strachu ztráty balonu střílel z půlky hřiště na bránu, samozřejmě pro domácího golmana pouhý pozdrav. Zato my jsme odvraceli jeden útok za druhým, velké problémy nám dělal hněvkovický tvůrce hry Geher, který byl hodně ve hře. Většinu akcí však řešili pouze centry do pokutového území, kde jsme to buď uskákali a nebo výborně pracoval Uhlíř, který balony nejčastěji boxoval mimo nebezpečí. Největší šanci měli domácí, když nám balon propadl a útočník přehazoval golmana. Balon šel však vedle.

 

     Do druhého poločasu, kdy jsme hráli my z mírného kopce na hněvkovickém hřišti, už jakoby vstoupila jiná mužstva. Prvních dvacet minut druhého dějství se hrálo pouze na branku domácích, kteří nevěděli, kde jim hlava stojí. Vytěžili jsme z toho asi jedinou stoprocentní loženou šanci v zápase na obou stranách - Kunc dostal balon, potáhl po straně a dával pod sebe na mě, kdy mi balon šel ideálně na levou nohu a stačilo ji pouze nastavit a trefit bránu, golman stál u přední tyče, takže by těžko něco zmohl. Balon bohužel před střelou trochu poodskočil na drnu a tak jsem jej napálil asi ze 13 metrů těsně nad bránu. Další náš tlak už byl spíše podobný tomu hněvkovickému z první půle, takže zase tam létal centr za centrem, případně dlouhé auty, ale myslím si, že jsme opět žehrali na stejný problém jako vždy. A to na malý důraz v soupeřově vápně, kdy to domácí beci zvládli všechno nějak ukopat pryč. Další naši šanci měl po centru z půlky Adam Kunc, kdy hlavou překonal vyběhnutého golmana, toho ale na brankové čáře zaskočil jeden z obránců a vyhlavičkoval pryč. Potom jsem ještě jednu šanci zahodil já - střelu z vápna po zasekávačce jsem umístil bohužel vedle tyče. Asi dvacet minut před koncem zápasu už opět začali hrát i domácí a snažili se o vstřelení branky. Opět to však nebylo příliš nebezpečné, až na střelu Šťastného z velké dálky, který nikým neatakovaný napřáhl a trefil náramně tyč naší brány. Ještě jsme měli jednu šanci na vstřelení gólu, když šel Barák z levé strany naprosto sám na golmana, který však velmi pohotově vyběhl a padl mu pod nohy. Domácí golman celkově podal jistý výkon, avšak stejně jako ten náš. Proto se při nemohoucnosti v zakončení oba soupeři rozešli po bezbrankové remíze.

 

     Po poločase bych asi remízu bral, protože první půli jsme byli fakt marní, ale ve druhém poločase jsme Hněvkovice přitlačili a minimálně jednu branku prostě vstřelit měli, další nevyřešené situace kolem vápna měli totiž Sobotka, Šrámek, Svoboda i Kunc. Bohužel obrana domácím pracovala velmi obětavě. To, že jsme nevyhráli můžu vzít na sebe, protože takové šance se prostě musí dávat. Po konci zápasu jsme byli určitě zklamaní a domácí byli šťastnější. K tomu, že neinkasovali jim však hodně pomohl jejich pomezní, který nepředvedl férové rozhodování a mával proti nám naprosto co mohl - ofsajdy, fauly, ruce, auty v situacích, kdy i lidi na tribuně viděli, že byl míč ve hřišti. Bohužel mu úzkostlivý Beránek, který fotbalu také příliš nepřidal, vše sežral a vždy odpískal.

Hněvkovický pohled na zápas si můžete přiblížit zde: http://www.tjhnevkovice.banda.cz/

 

     Za střelu dne není moc co vyhlašovat, neboť jsme naráželi spíš na obranu než že by šlo něco těžkého na golmana. Jediná moje střela z vápna šla těsně vedle tyče a tak musím vyhlásit svou střelu - bohužel. Jako hvězdu zápasu volím Oldu Uhlíře, protože balony jistě vyrážel i přesto, že před ním často stálo spoustu hráčů a pomohl k čistému kontu.

 

 

Sestava: Uhlíř - Wasserbauer, Dubský, Pavlík P., Zadina - Zvolánek, Palvík M. (64. Barák), Šrámek, Sobotka - Svoboda, Kunc A.


Bimbo

    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

info

fotbaluvas, 11. 9. 2015 10:33

Úzkostlivý rozhodčí mohl dát za neustálé remcání i karty některým hráčům hostů...asi by se jim nelíbilo dohrávat zaslouženě v 9-10 lidech...ale výkon ve druhý půli dobrej, no...a z tribuny na druhou stranu fakt vidět není :-)

Re: info

Bimbo, 11. 9. 2015 16:22

Na rozhodčího si ve finále stěžovat nešlo ani z jedné strany, protože to, co pískal v první půlce pro domácí, tak otočil a pískal občas stejné nesmysly i pro nás. Zkrátka pískal každý kontakt a kdo si zařval, měl jistotu, že bude faul. A jelikož první půli útočily Hněvkovice, tak se jeho výkon nelíbil nám, ale ve druhé půli jsme útočili my a určitě se nemohl jeho výkon líbit domácím. Nicméně to co předvedl ten parchatn na lajně, to byla úplně jiná pohádka...