Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keřkov - Česká Bělá 3:1 (1:0)

13. 10. 2014

Do zápasu jsme vstupovali v silné sestavě, hlavně v ofenzivě nikdo nechyběl. Z ideální jedenáctky však vypadli pro zranění oba krajní beci Dobrovolný a Wasserbauer. Místo nich nastoupili Zadina a Běloušek.

Musím na úvod ještě zmínit, že hřiště už je v této fázi sezony značně zorané a v kombinaci s naším malým hřištěm, kdy máte vždy na zádech hned soupeře, je skoro nemožné snažit se o nějaký kombinační fotbal - proto se opět jednalo o utkání spíše bojovné a přechodová fáze byla na obou stranách řešena jednoduchými dlouhými balony.

 

Ze začátku zápasu jsme byli určitě lepším týmem. V první půli se celkově hrálo více na polovině hostů než u nás. Stejně tak i počet šancí byl na naší straně. Měli jsme spoustu rohů a snažili jsme se o vysílání útočníků pasy za obranu, které v první půli výborně servíroval hlavně Hozna Půža. Většinou útočníkům chyběl krok a golman také na tyto balony výborně vybíhal. Nejdříve za vápnem pálil krásně pod břevno Čejka, golman však vyrazil na roh. A tak se ujala situace v nějaké 25. minutě, kdy si Kunc ve skrumáži našel na vápně balon a přesnou střelou po zemi jej uklidil k tyči. Velkou šanci měl pak opět střelec naší branky, kterého tentorkát přesně našel Půža za obranou, avšak skvěle vyběhnutého golmana nedokázal přehodit a přehodil i celou bránu.

Hosté také určitě v první půli nějaké šance měli, ale žádnou gólovou, většinou střely z dálky či z přímých kopů, ale Matějka si vždy poradil. Nebezpečné byly po celý zápas dlouhé auty stopera Pechy, který je schopný hodit balon až na zadní tyč. Toto se velmi těžko bránilo, naštěstí se z toho nic neujalo.

 

Vstup do druhé půle jsme měli úplně z říše snů, protože hned po nějakých třech minutách se prosadil opět Kunc, jenž si našel dlouhý výkop Matějky, který hostující beci pouštěli na svého brankáře. O našem útočníkovi však vůbec nevěděli a ten tak pouze poslal balon okolo bezmocného vybíhajícího golmana. Toto vedení nás však ukolébalo a úplně jsme přestali hrát. Bělá byla najednou u všeho rychlejší, nezvládali jsme obsazovat, prohrávali osobní souboje. Krystalizovalo z toho několik šancí, třeba Součkova hlavička těsně nad a pár dalších příležitostí, které však už nebyly až takové vyložené šance. Ujal se tedy až přímý kop, který z nějakých 20ti metrů Sobotka zakroutil přes zeď, Matějka si na balon sáhl, ale nedokázal jej již vyrazit. To už jsme se trochu i začali bát o výsledek a Bělá dál tlačila. K žádné vyložené příležitosti ke srovnání jsme však soupeře nepustili. Zato Adam Kunc šel asi dvakrát ještě skoro sám na brankáře, většinou po dlouhých výkopech Matějky, které zadáci Bělé nedokázali odvrátit a balony propadli za ně, bohužel však buď netrefil bránu a nebo jej vychytal golman. Až pět minut před koncem zápasu se nám již ulevilo po přímém kopu Čejky. Jednalo se o střelu doprostřed brány, avšak byla celkem razantní, výšku měla správnou pod břevno a myslím si, že golmanovi zaplavala. Ten ji totiž chtěl boxovat, ale nějakým způsobem promáchl a balon skončil v síti.

 

Zápas to byl docela vyrovnaný, my měli navrch v první půli, hosté pak skoro celou druhou půlku, avšak už za našeho dvoubrankového vedení. Myslím si, že vítězství bylo tentokrát zasloužené, i na počet šancí jsme vyhráli. Opět se projevila pevná obrana s dobrým brankářem, na což zatím celou sezonu spoléháme. V pěti zápasech jsme inkasovali pouze šest branek.

 

Střelu dne dnes udělím Pavlu Čejkovi, ale ne za ten třetí gólový zásah, nýbrž za krásnou střelu v první půli pod břevno, kterou s problémy hostující brankář vyrazil na roh. Střela měla krásnou padající trajektorii a jen se štěstím pro Českou Bělou z toho nebyla úvodní branka. Na hvězdu zápasu mám tři adepty - kapitána Pavlíka, protože suprově pokryl nejlepšího hráče hostí a kapitána Sobotku, potom Honzu Půžu, který ale byl vidět více v první půli, ve druhém poločase už hodně bránil, ze hřiště se vytrácel a nakonec ještě musel pro zranění vystřídat. Vyhrál to tedy u mě opět Adam Kunc, který vstřelil důležitý první gól a i druhý vítězný. K hattricku rozhodně neměl daleko a po celý zápas opět jezdil ze strany na stranu a svým důrazem dělal hostující obraně problémy.

 

 

Sestava: Matějka - Běloušek, Dubský, Pavlík P., Zadina - Čejka, Zvolánek, Půža (Pavlík M.), Svoboda (Šuška) - Jeřábek (Háněl), Kunc


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář