Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keřkov - Dolní Město 2:0 (0:0)

3. 11. 2014

Ačkoliv bylo před zápasem Dolní Město s pouhými deseti body předposlední, tak bylo bláhové myslet si, že bychom je od začátku do konce nějak přejeli. Především proto, že momentálně mělo šňůru tří vítězství za sebou, což je při celkových deseti bodech jasný náznak toho, že se to mužstvo zvedá a bude chtít vystoupat tam, kam patří - pokud ne mezi vrchní týmy tabulky, tak do středu tabulky rozhodně ano. Tabulkově to pro nás byl nejhorší soupeř, se kterým jsme se na podzim doma utkali (poslední Mírovku B jsme měli venku) avšak si myslím, že herně u nás předvedl ze všech mužstev nejlepší výkon.

 

V první půlce se jednalo celkově o zápas nemastný neslaný bez nějakých vyložených šancí. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, výraznou převahu jsme neměli ani my, ani hosté. Z naší strany stojí za zmínku přímý kop Dubského těsně za vápnem, který dobře zlikvidoval golman a hlavně jedna obrovská superšance, kdy se balon po akci Svobody na pravé straně dostal ke zcela osamocenému Kuncovi, který mohl levačkou uklízet do naprosto prázdné brány. Bohužel mu však balon nějak záhadně skočil a místo do brány šel zpátky k rohovému praporku. Dolnoměští měli také několik příležitostí, především útoční Rumanovský má hodně dobré pokrytí balonu a je velmi nebezpečný. Také z toho pramenilo i celkem dost našich faulů a standartek, které jsme ale naštěstí dobře ubránili.

 

Začátek druhé půle jsme však začali naprosto otřesně. Nějakých 15 minut jsme si hráli na velikonoce, protože jsme si těžce koledovali o branku. Hosté stříleli dvakrát nebo třikrát zprostřed vápna v ideálních pozicích. Ani jednou jim však naštěstí balon nesedl a nemířil na branku. V další šanci vykopával z brankové čáry Wasserbauer, který se dostal k balonu o chloupek dříve, než dva dobíhající útočící hráči. A tak dle známého pravidla přišel trest na druhé straně. A to pro hosty hodně hořký. Svoboda zahrával rohový kop, který si nikým neatakovaný hostující záložník srazil do branky. Zřejmě nečekal, že balon propadne až k němu a když mu spadl na bok, tak už s tím těžko mohl něco udělat - naštěstí pro nás si balon našel cestu přesně k tyči. Od této chvíle jsme už byli víceméně lepší, protože jsme bránili svůj náskok a hráli více uvolněně - Dolní Město hru logicky otevřelo a snažilo se vyrovnat. Několik nadějných situací, které nejčastěji vedl agilní Jeřábek, ještě nedopadlo. Až zhruba 15 minut před koncem přišla pojistka. Po krásné akci Svobody po pravé straně se k zakončení nedostal Kunc a Čejka na zadní následně přestřelil téměř prázdnou bránu. Sudí však zapískal držení Kunce, který chtěl zakončovat jako první - penalta diskutabilní, tady jsem se nedivil, že se hosté rozčilovali, nicméně nějaký kontakt tam rozhodčí musel vidět a proto ji písknul. Jeřábek se pak z pokutového kopu nemýlil a upravil na konečných 2:0.

 

Dolní Město se stále snažilo s výsledkem něco udělat, ale pokusy byly většinou z dálky a mimo bránu, my jsme z dalších brejků už třetí branku také nepřidali a tak jsme doma vyhráli šestý zápas ze šesti, což se nikomu jinému v soutěži nepodařilo. Určitě je pozitivní, že ač byl soupeř velmi nebezpečný, tak jsme opět nedostali žádný gól a díky tomu jsme mohli trpělivě čekat na šanci ke vstřelení gólu.

Pro hosty to byl smolný zápas a bod by si zasloužili. I když pokud by Adam Kunc proměnil v první půli do prázdné, možná by se to zase vyvíjelo jinak. Každopádně výhra se počítá a jak známo síla mužstva se ukáže tehdy, když dokáže vyhrát, i když se herně tolik nedaří. A to se nám dnes povedlo.

 

Střelu dne udělím Vojtovi Jeřábkovi za jeho penaltu, protože kopnutá byla náramně - po zemi přesně k levé tyči z pohledu střelce. Hvězdu zápasu by si dnes zasloužil Svoboda, protože většinu útoků jsme táhli po jeho straně. Ale jelikož hosté táhli většinu útoků také po jeho straně, tak proto mu to ještě neudělím. Oni se tito dva krajní záložníci, co na sebe hráli, celkově soustředili více na útočení než na bránění. Já ocením nestárnoucího stopera Míru Dubského a to za další bezchybný výkon, ale také i jako souhrn všech jeho podzimních výkonů, protože díky obraně jsme v taulce tam, kde jsme.

 

Snad ještě sepíšu i nějaké hodnocení podzimu, tak jej v blízké době můžete očekávat.

 

 

Sestava: Matějka - Zadina, Dubský, Pavlík P., Wasserbauer (Krátký) - Čejka, Pavlík M., Zvolánek, Svoboda - Jeřábek, Kunc.


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hodnocení

Restive Joe, 4. 12. 2014 15:03

Tak šup, šup, měsíc pryč a pořád žádný hodnocení. Nebo neslibuj, co nemůžeš splnit.

Re: Hodnocení

Bimbo, 4. 12. 2014 15:16

Máš pravdu Joe, jsem hrozná ostuda.
Já bych si na to chtěl udělat víc času a teď před svátkama to bohužel není v práci možné. To s tou blízkou dobou jsem tam asi psát neměl :-D
Budu se snažit, ale nevím jestli se k tomu nedostanu až během svátků, případně po novém roce.