Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keřkov - Havlíčkova Borová B 1:0 (1:0)

29. 9. 2014

Do tohoto zápasu byly opět problémy se sestavou - vykartovaný byl Vojta Jeřábek, nepřítomen Půža (ale to je vlastně krom tří zápasů zatím celou sezonu) a také chyběli oba krajní obránci Wasserbauer s Dobrovolným, první jmenovaný nakonec přijel na druhou půli.

 

Hned od začátku zápasu bylo jasné, jak bude utkání vypadat. Díky tomu, že terén byl hodně nasáklý, tráva tedy byla mokrá a ještě tak pouze napůl vyrostlá, tak hřiště ani nešlo posekat, takže po pěti minutách hry už se jednalo spíše o louku než o travnaté hřiště. A také podle toho vypadal i zápas. Neskutečné množství osobních soubojů, faul za faulem na obou stranách. Celý zápas tak vlastně rozhodly dvě penaltové situace. Nejdříve v nějaké 15. minutě po dlouhém nákopu Matějky udělali hostující beci obrovskou chybu, když nechali balon vyskákat, za nimi si jej našel důrazný Adam Kunc ještě před brankářem, toho si obhodil a on jej následně poslal k zemi - i přesto, že by Kunc na balon už nedosáhl se jednalo o jasnou penaltu. K té se postavil Háněl a krásnou střelou nahoru k pravé tyči otevřel skóre utkání. Potom jsme nezužitkovali dva přímé kopy, po faulech na agilního Kunce, hned za vápnem - jednou já trefil zeď, kapitánovi Pavlíkovi balon směřující nahoru brány vyrazil golman. Další dvě šance jsem měl opět já, kdy jsem dorážel střelu z dálky, která golmanovi pouze vypadla a ještě jednou hlavou po standardce Jeřábka z půli hřiště.

 

Hosté měli v první půli pouze velké množství standardních situací, faulů jsme vyráběli až příliš mnoho. Z žádné z nich však nějaká gólová šance nevyplynula. Pět minut před koncem poločasu však přišel takový nenápadný aut, který někdo z borovských prodlužoval a trefil ruku ve výskoku bránícího Svobody. Sudí ji v té změti těl ovšem neviděl. A na jeho obranu musím říct, že jsem stál v této situaci vedle něj (většinou mívám s rozhodčími velmi podobný rádius pohybu :-D) a také jsem neviděl kdo tam čím ten balon zahrál. Až o poločase Svoboda přiznal, že se o ruku jednalo, do té doby jsem si myslel, že nikoliv. Tady se tedy měla kopat penalta, ale bohužel hrajeme pouze třetí třídu, pomezní delegovaní nejsou a hlavní, kteří nás pískají, toho za ten zápas moc nenaběhají.

 

Ve druhém poločase jsme se soustředili převážně na obranu hubeného náskoku, Borová se snažila s výsledkem něco udělat, ale na tomto terénu a tak malém hřišti bylo opravdu těžké se prosadit. Vyloženou gólovou šanci ve druhé půli neměl asi ani jeden z týmů. Oba měli pouze takové náznaky, či třeba střely z vápna. Za nás se mohli prosadit krajní záložníci Svoboda nebo Šuška, který do druhého poločasu nahradil zraněného Čejku a zahrál výborný zápas.

 

Na střelu dne může dnes aspirovat pouze penalta a nebo přímák Petra Pavlíka, já však vybírám gólový zásah Tomáše Háněla, jenž se z puntíku trefil náramně a nechytatelně. Na hvězdu zápasu je adeptů více, perfektně zahrál zaskakující Honza Jeřábek, Matějka v bráně opět podržel, stejně tak stoper Dubský. Výborný, a také hodně bolavý, zápas zahrál vepředu Adam Kunc, ale jemu k té korunovaci výkonu chybělo pouze vstřelit branku. Proto já dnes vybírám kapitána Petra Pavlíka, který zápas neskutečně odjezdil, myslím, že jeho fyzický fond nemá v soutěži snad nikdo jiný. Těch akcí co hostům zastavil bylo opravdu hodně a tento titul si zaslouží.

 

Tabulka se nám po osmém kole krásně vykristalizovala a zatím to vypadá, že si to o první místo můžeme rozdat se Šmolovy. Teď máme oba dva týmy před sebou tři celkem těžké zápasy a následně 25.10. zajíždíme na půdu soupeře, který je v tabulce o skóre zatím lepší. Po tomto kole už se bude o postupových ambicích vědět více.

 

 

Sestava: Matějka - Jeřábek J., Dubský, Pavlík P., Krátký (Wasserbauer) - Čejka (Šuška), Pavlík M., Zvolánek - Svoboda - Kunc, Háněl (Novotný)


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář