Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keřkov - Leština B 1:1 (0:1)

20. 4. 2015

 

     Do tohoto zápasu jsme šli samozřejmě s tím, že už je opravdu potřeba urvat tři body. Lešitna přijela v klasické béčkové sestavě, posílení o hráče áčka nebyli. A tak se hrál na našem malém hřišti hodně důrazný fotbal, sudí Prokš to měl na posuzování hodně těžké (také tam bylo docela hodně chyb, ale na obě strany).

 

     Hned od začátku jsme hráli aktivněji než soupeř a dvakrát šli ze strany na golmana postupně Adam Kunc a Petr Pavlík. První bohužel nevystřelil vůbec a ze zamýšlené přihrávky nebylo nic a druhý vystřelil, ale balon mu poskočil a tak vůbec netrefil branku. Jednu velkou šanci jsme měli ještě po Čejkově rohu, který jsem zakončoval hlavou, brankář už byl překonán avšak na brankové čáře vyhlavičkoval jeden z hostujících beků.

 

     Leština tam měla také dvě celkem pěkné šance, ale neporadili si se zakončením, až jsme jim v nějaké 25. minutě sami na gól nahráli, Svoboda ztratil na půli velmi zbytečně balon když už jsme se hnali dopředu a hosté toho dokázali využít a ve dvou vyšachovali naše tři obránce - se střelou z vápna po zemi nemohl vyběhnutý Jaromír Matějka nic dělat a tak se Leština ujala vedení. Nic moc víc toho v první půli k vidění nebylo, měli jsme tam několik slibně se rozvíjejících šancí, ale všechny bohužel troskotaly na nekvalitní finální přihrávce.

 

     Jestliže první půle byla ještě jakš takš vyrovnaná, tak v druhé půli už jsme tlačili víceméně pouze my, hostující branku jsme obstřelovali, avšak většinou z dálky a nepřesně, ve vápně nám obrana nic nedovolila. Po jednom odraženém balonu do vápna jsem se rychle zorientoval, i když jsem pořádně nevěděl, kde je branka, tak se střela nesla krásně do šibenice, bohužel od tyčky se odrazila po čáře mimo branku. A tak nám museli pomoci zadáci Leštiny, kdy jeden trefil odkopem svému spoluhráči ruku ve vápně. K penaltě jsem se postavil já a podařilo se mi trefit po zemi přesně k levé tyči - 1:1.

 

     Potom jsme několikrát mohli strhnout vítězství na svou stranu, kdy k tomu dost pomohl střádající Šuška, jenž byl na pravé straně velmi aktivní. Jeho centr placírkou Svoboda trefil vedle a pak šli postupně Adam Kunc a Šuška každý sám na golmana. Bohužel oba zvolili stejné řešení a místo přímé střely na bránu zasekli a snažili se přihrávat lépe postaveným spoluhráčům - v obou případech z toho byly skrumáže, ale ne střela na branku, určitě špatně vyřešeno.

 

     Nakonec se tedy žádná ze šancí neujala a tak zápas skončil remízou. Určitě je potřeba dodat, že i Leština měla ve druhé půli své šance, v drtví většině to bylo po standardkách, které dobře zahrávali a díky výškové převaze i zakončovali - byly to asi tři velmi nebezpečné situace, ale po každé se zakončení nevešlo mezi tři tyče.

 

     Myslím si, že za předvedený výkon jsme si vyhrát zasloužili, bohužel to ale momentálně našim útočníkům vůbec nestřílí, a to je teď náš největší problém. Je to první domácí ztráta v této sezoně, mrzí nás to určitě hodně, pevně věřím, že to jsou poslední body, které jsme doma ztratili.

 

     Abych někoho zvolil za hráče zápasu, tak si myslím, že nikdo nějak extra nevyčníval, dobře zahrál Míra Dubský na stoperu, stejně tak Adam Kunc a hlavně v druhém poločase i kapitán Pavlík, dobře řešil situaci na levé straně Čejka. Za ty dvě velké šance, kdy už byl brankář překonaný, proměněnou penaltu a také další dvě velké šance, které jsem vytvořil, udělím hráče zápasu sám sobě - ale opakuji, je to pouze za ty šance, jinak v zápase nikdo nevyčníval. Střela dne je jasná, a to ta má do tyče, kdy chyběl snad opravdu centimetr, aby se odrazila do brány.

 

Sestava: Matějka J. - Barák, Dubský, Pavlík P., Wasserbauer (Šuška) - Čejka (Kunc F.), Pavlík M., Zvolánek, Svoboda - Jeřábek, Kunc A.

 


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář