Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keřkov - Leština B 4:1 (3:1)

17. 8. 2015


     Na první domácí zápas jsme přivítali rezervu Leštiny, která byla za celý loňský ročník jedním ze dvou týmů, jenž na našem hřišti urval bod za remízu (druhým týmem byly Šmolovy). Leština totiž hraje takový styl fotbalu, že jí naše malé hřiště paradoxně vyhovuje možná více než nám, právem jsme proto měli ze soupeře před zápasem respekt. Ukázalo se však, že hlavně díky tomu, v jakém složení hosté přijeli, jsme jej mít vůbec nemuseli a naopak to byli hosté, kteří přijeli bojácní.

 

     Hned od začátku jsme totiž měli více ze hry a vytvářeli si šance. Do vedení jsme šli ve 12. minutě, kdy centr z pravé strany zakončoval osamocený Martin Pavlík, který už měl dávat zhruba z penalty gól, ale trefil pouze brankáře. Od něho se však balon odrazil přímo na nohu Šrámka, který pohodlně střelou do prázdné otevřel skóre. O dalších pět minut později jsme zdvojnásobili vedení, když po rychlém výhozu Uhlíře kombinoval na levé straně Čejka se Svobodou. Nejdříve jim ještě hostující obránce urazil balon do autu, avšak Svoboda vhodil velmi rychle na svého parťáka ze zálohy a přehodil tak celou obranu. Skákavý míč pak Čejka šikovným lobem přehodil přes golmana do branky.

 

     Potom jsme se na chvíli trochu ukolébali lehce nabytým vedením a Leština zjistila, že by mohla i útočit a vytvořila si takové lehčí šance, které zakončovala většinou střelami z větší vzdálenosti. Ujala se až akce ve 25. minutě po naší chybě v defenzivě, kdy si Uhlíř šel na kraj vápna pro skákavý balon, ale bohužel jej nechal vyskákat a octil se už mimo vápno. Tam se míče zmocnil hostující kapitán a našeho golmana, který se už vracel do brány, z velkého úhlu přehodil a s pomocí tyče dostal míč do brány. Ta vstřelená branka na chvíli hosty nakopla, ale ke konci poločasu jsme to už byli opět my, kdo byl nebezpečnější. Svoboda po nádherné individuální akci trefil z vápna levačkou břevno a na 3:1 upravil po propadnutém dlouhém autu střelou z otočky do protipohybu golmana opět Šrámek. Bylo to ve 44. minutě a jednalo se určitě o rozhodující moment zápasu.

 

     Po přestávce již na hřišti bylo víceméně pouze jedno mužstvo, ale zahazovali jsme obrovské šance. Už si ani na vše nevzpomenu, myslím, že minimálně dvě tutovky opět neproměnil Kunc, Sobotka se ocitl po vysunutí tváří v tvář před golmanem, ale trefil pouze tyč. Několik střel z dálky zkoušel Čejka, ale na tomto terénu bylo těžké míč ukočírovat. Stejně tak střídající agilní Šuška mohl při lepším zpracování mít gólovou šanci.

 

     Ačkoliv bylo šancí na osm gólů, vítězství 4:1 určitě bereme. Jak jsem ale řekl již na začátku, Leština přijela ve slabém složení a ještě taková bez motivace. Už dopředu počítali s tím, že u nás neuspějí. Vítězství tedy tentokrát zcela zasloužené. Proto tento výsledek nesmíme předcenit a jet opět s pokorou do Dolního Města, kde se nám výsledkově dlouhodobě nedaří.

 

     Adeptů na hvězdu zápasu dnes je několik. Výborně zahrál při absenci svého bratra Martin Pavlík, stejně tak celá defenziva bránila velmi svědomitě, Zadina i často podporoval útok, což od něho vyžadujeme. Dobře zahrál Svoboda, bohužel mu to ale nepadlo, stejně tak tradičně odmakal zápas Adam Kunc, ale spálil množstí šancí. Šrámek zase dal dvě branky, ale výkon v poli mohl být o něco lepší. Proto jsem se rozhodl udělit hvězdu zápasu Mírovi Dubskému, který by si to zasloužil už i za minulý zápas a dnes byl na stoperu opět naprosto bezchybný a ještě akce perfektně rozehrával. Střela dne mohla být ta Svobodova do břevna - chybělo jí pouze aby se odrazila do brány. Proto volím chytrý lob Pavla Čejky na 2:0.

 

     Rozhodl jsem se, že pokud to bude možné, tak do přehledu zápasu budu psát i asistence ať víme kdo je jak platný, ty budu uvádět v závorce za střelcem.

 

Branky: 12. Šrámek (Martin Pavlík), 17. Čejka (Svoboda), 44. Šrámek (Zvolánek), 73. Kunc (bez as.) - 25. Zatočil 

 

Sestava: Uhlíř - Wasserbauer, Dubský, Zvolánek, Zadina - Čejka (76. Barák), Pavlík M., Šrámek, Sobotka (80. Šuška) - Svoboda (58. Novotný), Kunc


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář