Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keřkov - Lípa B 4:1 (3:1)

30. 10. 2015

 

     Do zápasu nám chyběl Svoboda a Zadina a proto přišly nějaké rošády v sestavě. Především se Barák přesunul z obrany do útoku a na becích tak hráli Wasserbauer se Sobotkou. Šrámek se postavil tentokrát na pravý kraj zálohy.

 

     První poločas jsme předváděli skvělou nátlakovou hru, hodně jsme hosty napadali a byli důrazní v soubojích, kterých jsme většinu vyhrávali. Aktivní byli i oba krajní záložníci, což nám přineslo převahu, kterou jsme zužitkovali hned po necelých deseti minutách hry. Šrámek si na pravé straně narazil s Kuncem, který hned běžel na centr do šestnáctky. Pravda je, že při běhu tam se křižoval s obráncem, který jej hlídal a vzájemně si brnkli o nohy. Jak to tak bývá, tak to většinou ustojí pouze jeden, tentokrát to byl Adam, kterého následně našel Šrámek na vápně přihrávkou po zemi. Poté nejlepší střelec soutěže udělal golmanovi kličku a ten mu podrazil nohy - jasná penalta a určitě to měla být i žlutá pro golmana, kterou ale rozhodčí nepochopitelně nevytáhl. Adam potom penaltu trochu se štěstím proměnil, neboť nebyla úplně extra k tyči a ani prudká, golmanovi však projela pod tělem. Nutno říci, že hosté se asi zlobili oprávněně, protože když dva o sebe takto brnknou nohama, tak se to píská. Bohužel pro ně se to ale odehrálo mimo balon, na který se soustředil rozhodčí a tak se dalo těžko posoudit co se tam stalo. To nemohl vidět opravdu nikdo a my jsme se to od Adama taky dozvěděli až po zápase. Úplně stejně ale mohl ten hráč na těžkém terénu taky podklouznout.

 

     Góly jsme v prvním poločase dávkovali po deseti minutách, ve 20. minutě si krásně mezi stopery naběhl Barák a skákavou přihrávku trefil ideálně šajtlí a přehodil vyběhnutého golmana. O dalších deset minut později si hostující zadáci mezi sebou rozehrávali balon a při rozehrávce se nedomluvili kdo si pro něj půjde, čehož jsem využil, balonu se zmocnil a po zasekávačce jsem konečně vstřelil tuto sezonu svůj první gól. Střelou z vápna pozemi k bližší tyči - střela nijak prudká, ale šla celkem přesně. Potom jsme měli ještě další obrovskou šanci, kdy Adam Kunc běžel za balonem za obranu, byl u něj dříve než golman, který jej nevybíravě zkosil - jasný faul na červenou kartu neboť jinak by dal náš útočník gól. Sudí však vytáhl pouze žlutou, což pro golmana měla být už druhá, takže hostující brankář se dvojnásobně a celkem nepochopitelně vyhnul vyloučení. Z přímého kopu asi metr za vápnem jsem nastřelil pouze početnou zeď. Bohužel vedení na 3:0 už nás ukolébalo a od tohoto momentu jsme hodně polevili. Lípa se probrala a začala být lepší v kombinaci, především hráli po své levé straně, kde zlobili obránce Brabenec se záložníkem Starým. Tlak vyústil v takovou lacinou branku, kdy lipští rozehráli přímý kop od lajnové čáry na krátko a Havel z dálky vyslal spíše takový střílený centr, který ale nikým netečovaný zapadl k tyči překvapeného Uhlíře. Do kabin se tak šlo za zaslouženého stavu 3:1.

 

     Po přestávce jsme ale pokračovali v poleveném výkonu a Lípa nás přehrávala - nicméně bez efektu výrazných brankových situací. Přišlo mi, že hosté hráli spíše jako několik výrazných individualit než jako tým. Mají v záloze šikovné hráče, kteří jsou schopní obejít i několik protihráčů najednou, většinou ale potom situaci nedokončili nějakou finální přihrávkou a spíše to vše brali na sebe, proto z toho nevyústili ty gólové šance. My jsme naopak měli dva brejky, oba Adam Kunc, kdy šel dvakrát sám na golmana, avšak dvakrát se nechal vychytat, respektive spíše v obou případech dobře vyběhnutého brankáře trefil. Zápas se ve druhém poločase spíše dohrával, nějaké dobré zákroky si připsal Uhlíř, nadále byla Lípa herně o trochu lepší, největší hostující šanci uhasil střídající Šuška, když vykopával už skoro jistý gól při závaru po rohu. Pět minut před koncem pak hosté ještě předvedli chybu v rozehrávce, nahráli přímo na nohu Baráka, který balon potáhl až do vápna a z úhlu vystřelil po zemi na zadní tyč a završil skóre na 4:1.

 

     Zápas určitě rozhodla první půlhodina, kdy jsme na soupeře vlítli a dali tři branky. Potom jsme se nechali možná trochu zbytečně přehrávat, ale už to nějak nevadilo, obrana fungovala spolehlivě a i terén byl těžký na to, aby s tím Lípa mohla něco udělat. Hostující golman určitě neměl dohrát a tak si myslím, že výsledek byl zasloužený.

 

     Hvězdou zápasu dnes pro mě byl Zbyněk Barák, který ukázal, že místo na hrotu mu může nesmírně vyhovovat. Vhodně doplňoval Adama v napadádní i agresivitě s jakou šel do obránců - nemyslím zákeřně, ale čistou hrou na hranici pravidel. Dvě branky jeho výkonu dali punc i když od 55. minuty se přesunul z útoku do zálohy. Střelou dne byl dnes náš třetí gól a tedy moje branka. Jak už jsem popsal tak šla po zemi k tyči a také proto, že většinou nevolím pro oboje jednoho hráče, jinak Barák dal určitě také obě branky pohledné. V neděli zakončíme podzim zápasem ve Šlapanově a já podle tohoto zápasu budu rozlišovat, zda byla první letošní půlsezona úspěšná či nikoliv. Pokud vyhrajeme, budu s 28 body a druhým místem spokojen, prohra by se nám teď zrovna nehodila a tak do toho musíme dát vše a zvítězit.

 

 

Góly: 9. Kunc (penalta), 20. Barák (Zvolánek), 31. Zvolánek (bez as.), 86. Barák (bez as.) - 43. Havel

 

Sestava: Uhlíř - Wasserbauer, Dubský, Pavlík P., Sobotka - Čejka (55. Jeřábek), Pavlík M., Zvolánek, Šrámek (55. Šuška) - Barák, Kunc A. (76. Kunc F.)

 


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář