Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keřkov - Lipnice nad Sázavou 1:1 (1:0)

10. 8. 2016

 

     Poslední zápas v Okresním přeboru jsme doteď odehráli 20.6.2009 a zvítězili jsme v něm 4:0 na hřišti Dolního Města. Bohužel tenkrát to pro nás byla jediná!! výhra v sezoně a tak jsme zaslouženě a trochu i s ostudou spadli do třetí třídy. Chtěli jsme si tak tento zápas před vlastními diváky náležitě vychutnat. Nemohl do něj ještě nastoupit Venc, který nejspíš už druhé kolo bude hrát a nedorazil Barák, u kterého nevíme jak to bude na podzim vypadat, má trochu problémy s docházkou. Nejen na tréninky, ale i na zápasy. Zatím jsme jej od začátku přípravy ještě neviděli.

 

     Myslím si, že jsme do první půle vstoupili aktivně a hrál se oboustranně pohledný fotbal. V první půlce jsme měli šance spíše pouze my, asi třikrát to bylo poté, co Adam Kunc vybojoval svým důrazným napadáním balon na hostujících zadácích. Ve 38. minutě z toho byla dokonce první branka, když Adam nahrál vybojovaný balon mě, chtěl jsem postupovat sám na brankáře, ale už jsem viděl jak mě začíná dohánět stoper, proto jsem ještě posunul zpět na našeho kapitána. Ten to ale tak úplně nečekal a proto to dostal trochu na dlouhou nohu. Nicméně z toho dokázal parádně zakončit ranou pod břevno, na kterou byl hostující golman krátký. O další tři minuty později opět vybojovaný balon a z něho tentokrát pramenil faul asi metr za vápnem. Čejka zkoušel střelu přes zeď, kdy se mu povedlo zeď přehodit a trefit branku, ale střela šla bohužel docela doprostřed a tak ji lipnický brankář zvládl vyrazit na roh. V první půli měl asi tři dobré průniky po pravé straně Zadina, který se dokáže uvolnit přes bránící soupeře, ale bohužel se mu ve všech nepovedlo dobře odcentrovat. Soupeř měl v první půlce nebezpečné především standardky, kdy jedna hodně zaváněla a při druhé hostující záložník pohotovou patičkou našel naštěstí pouze Uhlířovy rukavice. Šli jsme tak do kabin za slibného a zaslouženého stavu 1:0.

 

     I v první části druhého dějství jsme měli více ze hry, respektive si vytvářeli více šancí. Co se týče hry uprostřed hřiště tak bych řekl, že to bylo vyrovnané, ale byli jsme lepší v soubojích 1 na 1 na obou koncích hřiště. Jak naši obránci výborně vyhrávali souboje, tak jsme se dokázali prosadit i vepředu díky Kuncovi, Zadinovi a také krajních hráčích Svobodovi a Čejkovi. Po dlouhém autu z pravé strany se prodloužený balon dostal ke Svobodovi, který byl osamocen uvnitř vápna, myslím, že stačilo trefit bránu a byl by gól. Bohužel ale balon skončil na lipnickém břevně a následnou dorážku poslal Petr Pavlík pánubohu do oken. Další velkou šanci jsem promarnil já, kdy jsem hostům uzmul nepovedenou rozehrávku, ale bohužel jsem brejk vyřešil střelou z vápna, která mi sjela z nártu a šla hodně mimo bránu.

Od nějaké 70. minuty pak začala přebírat iniciativu Lipnice, která se nechtěla smířit s prohrou v úvodním kole sezony. Dvakrát nás ještě podržel Uhlíř, když vždy vpadl hostujícím hráčům pod nohy, ale bohužel v 89. minutě přišel trest o který jsme si koledovali. Trestuhodně jsem nechal svého hráče otočit se po autovém vhazování s balonem a ten ze strany a z celkem velké dálky vystřelil takovou nevýraznou střelu. Ta střela celou dobu vypadala, že jde mimo bránu a spoléhal se na to i náš brankář a proto po ní ani nešel. Bohužel nakonec se zakroutila natolik, že se od tyče odrazila za brankovou čáru. Smolné vyrovnání i když logické, protože Lipnice měla v posledních 15 minutách velký tlak.

Nakonec jsme ještě mohli i strhnout vedení na svojí stranu, protože jako úplně poslední akce zápasu, než jej sudí Beránek ukončil, byla jasná penalta na Pavla Čejku, který si ve vápně pokryl tělem míč a hostující obránce na něj zezadu lehl jako při zápasnických sportech. Myslím si, že píšťalka zůstala němá především proto, že se jednalo o poslední akci zápasu a sudí se bál jej takto ovlivnit.

 

     Nevím z jakého důvodu jsme si ten konec nechali takhle utéct. Fyzičkou to podle mě nebylo, nevypadalo to, že by nás Lipnice nějak uběhala. Možná se nám rozpadla hra poté, co jsme vystřídali, nevím. Každopádně by se nám toto nemělo stávat. A především jsme mohli už dříve dát na 2:0 a určitě by bylo po zápase a už bychom jej dotáhli do vítězného konce. Takto jsme bohužel zapsali hned v prvním domácím zápase ztrátu dvou bodů. Myslím si, že Lipnice bude hrát při nejlepším ve středu tabulky a takové týmy bychom tím pádem určitě chtěli doma porážet takže i s ohledem na průběh zápasu to hodnotím jako ztrátu.

 

     Střela dne by mohla být jedině ta gólová, nebo břevno Svobody či přímák Čejky. Ale volím naší jedinou branku Adama Kunce, neboť to měl trošku na dlouho nohu a i tak napálil balon parádně a velkou silou. Co se týče hvězdy zápasu tak tady určitě někdo ze tří obránců Krečman, Wasserbauer, Sobotka, kteří hráli celý zápas velmi dobře a inkasovaná branka nejde na jejich vrub. Volím nakonec z této trojice Láďu Krečmana, který předvedl, že je výborný stoper. Perfektně bránil a také velmi dobře rozehrával balony ať už nakrátko a nebo přesnými nákopy dopředu.

 

Góly: 38. Kunc (Zvolánek) – 89. Šíma

 

Sestava: Uhlíř – Wasserbauer, Krečman, Pavlík P., Sobotka – Čejka, Pavlík M. (73. Jeřábek), Zvolánek, Svoboda – Zadina (67. Šrámek), Kunc

 


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Začátek nic moc

Joe, 17. 8. 2016 15:49

Hm. To je docela bolestná domácí ztráta s jedním s kandidátů na sestup. A ve druhém kole prohra v Jeníkově, který také bude hrát ve spodním patru. Jestli nezaberete doma s Okrouhlicí, to vám fakt moc nezávidím.