Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keřkov - Maleč 1:0

18. 5. 2016

 

     Na tento zápas k nám přijel soupeř, který hraje po zimní přestávce jako vyměněný, neboť na jaře vyhrál vše mimo remízy v České Bělé a těsné prohry 1:0 v Hněvkovicích. Takže určitě bylo potřeba se před tímto soupeřem mít na pozoru a rozhodně jej nijak nepodcenit. Do zápasu jsem kvůli zranění nenastoupil já a také Míra Dubský. Takže se na střed zálohy postavil Šrámek a na stopera Dobrovolný.

 

     Byl to právě Šrámek, který splatil trenérovi důvěru nasazení do základní sestavy, protože hned v 8. minutě zápasu využil zaváhání domácí obrany, kdy krajní bek přihrál malou domů mezi stopera a golmana, těžko říct na koho to bylo myšleno, nicméně ani jeden si pro balon nešel a střelec hattricku v posledním domácím zápase toho využil. Balon si sebral pro sebe a řítil se s ním sám na golmana, kterého obstřelil po zemi střelou vedle nohy. Málokdo v tu dobu očekával, že to bude jediná branka celého zápasu.

Ve zbývajícím čase se v prvním poločase neudálo ani na jedné starně zajímavého téměř nic. Oba dva týmy hráli víceméně pouze po vápna a do koncovky se téměř nedostaly. Jedinou naší jakous takous šanci měl Adam Kunc po dlouhém autu do vápna, kdy si balon našel hlavou a mířil těsně vedle hostující brány. U Malče nevím, ale myslím, že v první půli to byly opravdu spíš jenom náznaky a nebo jim k lepšímu zakončení chyběl krok. Olda Uhlíř v první půli neměl snad vůbec žádnou práci, možná řešil pár standardek vyboxováním pryč z vápna.

 

     Ani poločasová přestávka s atraktivitou hry nic nezmohla, pouze se malinko otočil scénář zápasu. Neboť si myslím, že v první půli jsme možná byli o malinko lepší, ale ve druhé zase hráli o chloupek lépe hosté a my jsme se soustředili především na to, abychom neinkasovali. Za nás tam byla stejně jako přes kopírák opět pouze jedna šance a to Adama Kunce, který znovu nebezpečně hlavičkoval po dlouhém autu, tentokrát jej vychytal brankář. A potom ještě v 90. minutě, kdy Adam prošel celou obranou hostí a namazal před prázdnou bránu svému bráchovi, který ale stál v ofsajdu (a stejně tu prázdnou bránu přestřelil). Maleč se na nás tlačila a hru postupně vysouvala výš, ale žádné šance jí to také nepřineslo. Byly tam dvě střely, jedna z vápna a jedna asi z 22 metrů, kdy měli hostující střelci už dobrou pozici na to vstřelit branku, ale ani jednou netrefili bránu. Většinu standardek či rohů Olda Uhlíř společně s obranou spolehlivě vyřešili a tak jsme v tomto nudném zápase bez šancí, který byl především hodně bojovný a o osobních soubojích, vyválčili velmi cennou výhru.

 

     Jak jsem psal, tak herně to od nás určitě nebylo přesvědčivé, ale už jsem to tu zmiňoval v minulosti několikrát - bohužel se nám letos doma až tolik nedaří a o poznání lepší fotbal předvádíme na hřištích soupeřů, především tam, kde je větší hřiště a máme více prostoru. Svědčí o tom také statistika, kdy jsme zatím v sezoně prohráli venku pouze zápas v Chotěboři. Zato doma máme už dvě prohry a také o čtyři body méně než z venkovních hřišť. Maleč si ale v tomto zápase nezasloužila odjet z prázdnou, bylo to vyloženě remízové utkání. Se šťastným koncem pro nás.

Za zmínku stojí také fakt, že na jaře jsme zatím dostali branku od soupeře pouze ve dvou zápsaech - v nešťastném zápase doma s Dolním Městem a v Chotěboři. Ve zbývajících šesti zápasech jsme čtyřikrát udrželi čisté konto a ve dvou případech dostali jeden gól, kdy se vždy jednalo o vlastní branku.

 

     Určitě bych chtěl za tento zápas pochválit celou tu zadní obrannou trojici, která hosty skoro k ničemu nepustila - Jeřábek, Wasserbauer a Dobrovolný. Hvězdu zápasu by si zasloužili všichni tři, ale pokud ji mám udělit jenom jednomu tak to bude Lukáš Dobrovolný, protože nastoupil v A týmu na pozici stopera poprvé a poradil si náramně. Ukázal také, že nemusíme mít takové obavy, že bychom nedokázali nahradit Míru Dubského. Lukáš má předpoklady na to, aby stopera solidně odehrál. Jako střelu zápasu mi nezbývá než zvolit gól Pavla Šrámka, protože si jinou střelu na bránu snad ani nevybavuji.

 

 

Gól: 8. Šrámek (bez as.)

 

 

Sestava: Uhlíř - Wasserbauer, Dobrovolný, Pavlík P., Jeřábek V. - Čejka (65. Zadina), Pavlík M., Šrámek (60. Šuška), Svoboda - Barák (83. Kunc F.), Kunc A.

 


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář