Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keřkov - Nová Ves u Světlé 4:3 (2:1)

4. 8. 2016

 

     Před tímto kolem bylo naprosto jasné, že když v tomto posledním domácím zápase sezony zvítězíme, takze druhého místa postoupíme do Okresního přeboru. Sešli jsme se víceméně kompletní, ale bylo jasné, že Nová Ves, která má především v útoku Romana Závorku (31 gólů ve 26 zápasech), bude hodně kousat. Zároveň tam byla i nějaká menší motivace od Hněvkovic, kteří potřebovali naše zaváhání a zvítězit v České Bělé. To by se potom radovali z postupu ve vesnici u Ledče.

 

     Hostům chyběl tuším golman a stoper což pro nás byla výhoda. Na soupeře jsme vlétli hned od začátku, chtěli jsme hrát dopředu aktivně a hned v 6. minutě fauloval ve vápně celkem zbytečně hostující obránce Baráka, který se snažil z těžké pozice zakončovat, ale zadák Nové Vsi jej podrazil. Na penaltu jsem se postavil a proměnil střelou k levé tyči, brankář na balon nedosáhl. Vedení nám však vydrželo pouhopouhou jednu minutku, protože hosté využili nedůrazu na naší levé straně a přes narážečku střílel pravý záložník z hranice vápna a celkem ze strany přes vyběhnutého Uhlíře. Myslím si, že kdyby Olda na balon nevyběhl až k vápnu tak by určitě branku z této pozice nedostal, bohužel byl u balonu později než střelec. Za deset minut jsme si ale vzali vedení opět na naší stranu a opět díky penaltě. Tentokrát svým zákrokem jeden z obránců zmařil Adamovi Kuncovi jasnou šanci uprostřed vápna ke vstřelení branky. Jestli mohl někdo pochybovat či se rozčilovat nad první penaltou, tak tady tato druhá byla bez debat. I hosté potom uznali, že byly obě oprávněné. Ke druhé penaltě se postavil Petr Pavlík a vystřelil k pravé tyči, golman šel ke druhé a tak jsme byli opět o jednu branku napřed. Do konce půle se pak vystřídalo ještě pár šancí na obou stranách, teď s odstupem času si nějaké výrazné šance nepamatuji, ale určitě nějaké byly. Do poločasové přestávky jsme tak vstupovali za vedení 2:1.

 

     Ve druhé půli jsme dál chtěli hrát aktivně a v nejlepším případě navýšit vedení, abychom se nemuseli strachovat do konce zápasu s vedením o jednu branku. Ono se nakonec ale stalo oboje. Neboť nejprve jsme využili chybu hostujících zadáku při rozehrávce, vyměnil jsem si balon s Adamem Kuncem a podařilo se mi levačkou trefit asi z 18 metrů přesně k tyči. Nebyla to až taková rana, ale šla celkem přesně, takže golman nedosáhl. O chvilinku později si vyměnil balon tentokrát Adam Kunc s Barákem a pod tělem golmana jej propasíroval zblízka, malinko se štěstím, do sítě. Stav 4:1 a půl hodiny do konce zápasu. Možná jsme už předčasně začali slavit a viděli se u těch sudů, které byly na oslavu nakoupené. A tak nás snaživý soupeř ještě hodně schladil. Nejdříve Závorka ukázal svojí kvalitu, když na autové čáře doběhl relativně ztracený balon, prokličkoval celou obranu a obhodil Uhlíře, který opět vyběhl pouze tak na půl cesty proti střelci. Deset minut před koncem pak ještě náš golman předvedl obrovskou hrubici, kdy si nepochopitelně nevzal nepříjemně skákající balon do ruky a chtěl jej z první odkopnout nohou, vůbec míč netrefil a dotírající hráč Nové Vsi už uklízel do prázdné brány. Posledních deset minut tak bylo ještě krušných, myslím, že tam dokonce měli hosté jednu šanci takže mohlo být ještě vše pokažené, ale naštěstí už jsme to nějak zvládli.

 

     Řekl bych, že jsme v tomto zápase o tu jednu branku byli lepším týmem a šli jsme za vítězstvím. Hra nebyla tak uhlazená a koukatelná jako třeba proti Šlapanovu, ale bylo na nás znát, že opravdu víme o co hrajeme a že jsme do toho dali naprosto vše, co jsme mohli, abychom už to dotáhli a mohli označit sezonu jako úspěšnou. Ale určitě Nová Ves překvapila především nasazením. Na to, že jim o nic nešlo, tak bylo vidět, že prohrát nechtějí a že se chtějí předvést. Však také byla na zápase taková návštěva, jakou v Keřkově já nepamatuji.

 

     Jako nejlepšího hráče zápasu vyhlašuji stopera Míru Dubského, který hrál opět s přehledem a ty inkasované góly nešly na jeho vrub. Zatím stále není jisté, zda to byl jeho poslední zápas za nás či nikoliv a vzhledem k tomu jakou měl sezonu a že byl jedním z pilířů našeho postupu, tak si to jednoznačně zaslouží. Jelikož góly byly dva z penalty a ten Adamův takový spíš vybojovaný, tak střelou zápasu volím svoji branku na 3:1 kdy to byla povedená střela nártem, dva metry za vápnem, přesně k tyči.

 

     Díky tomuto zápasu, respektive díky celé sezoně, ale tento zápas byl posledním krůčkem, který jsme potřebovali udělat, jsme po sedmi letech strávených ve 3. třídě postoupili zpět do Okresního přeboru. Takže se nyní už těšíme na novou sezonu a novou výzvu. Určitě nebudeme chtít hrát o udržení, nýbrž při nejhorším střed tabulky tak uvidíme. Třeba se mi podaří ještě něco málo k uplynulé a té následující sezoně sepsat, i když už to bude stejně dost pozdě když nová sezona je doslova za dveřmi.

 

Góly: 6. Zvolánek (pen.), 18. Pavlík P. (pen.), 60. Zvolánek (Kunc), 62. Kunc (Barák) – 7. Vávra, 77. Závorka, 81. Appelt

 

Sestava: Uhlíř – Dobrovolný, Dubský, Pavlík P., Jeřábek (69. Wasserbauer) – Čejka, Pavlík M. (56. Šrámek), Zvolánek, Svoboda – Kunc, Barák (62. Zadina)

 


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Fanda

Keřkov tiki-taka, 5. 8. 2016 9:16

Nauč se nejdřív česky, když chceš psát reporty.