Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keřkov - Okrouhlice 5:1 (1:0)

26. 8. 2016

Na tento zápas jsme postrádali Martina Sobotku a Pavla Šrámka. Do základu se tak tím pádem opět dostali po jednom výpadku oba bratři Pavlíkové. Okrouhlici ale chybělo údajně snad osm hráčů z kádru, možná i víc.

A bylo to znát hned od začátku zápasu. Ten tým soupeře, jak byl poskládaný a jak k nám přijel, byl dohromady jako celek tak na lepší střed čtvrté třídy. S tímto kádrem by Okrouhlice ani trojku nezachránila. Takže pro nás to byla jasná povinnost uhrát tři body.

 

     Sice jsme na začátku hráli trochu zakřiknutě a hodně nám vázla kombinace, nicméně i tak se v první půli dostávalo do šancí pouze domácí mužstvo. Dvakrát jsem se z vápna zastřeloval já, pokaždé po zemi asi metr vedle tyče. Jednou střílel Čejka dva metry za vápnem z přímého kopu a i když trefil přes zeď, tak pouze doprostřed, kde stál připravený golman. V obrovské šanci uprostřed vápna Martin Pavlík vůbec netrefil balon a Venc dopadl ve veliké šanci jenom o trochu jinak – v záklonu vystřelil vysoko nad. Dalších několik náznaků tam měl Čejka či Kunc, ale nedařila se nám finální fáze. A tak nakonec pomohl až ten nejjednodušší způsob akce. Stoper Láďa Krečman poslal z půlky krásný a hlavně přesný balon za obranu, který Venc uklidil hlavou k protější tyči hostující branky. Potom přišla asi minutu před koncem největší šance hostí. Přestože jsem v tom byl hodně namočený, tak jsem doteď nepochopil, jak jednoduše nám propadl balon středem přes celé hřiště. Hostující záložník se tak řídil sám na Uhlíře, který proti němu vyběhl aby zmenšil úhel. A zakončení poslal pouze do nohy našeho golmana. To byla asi jediná, a určitě největší, šance Okrouhlice za celý zápas.

 

     Do druhého poločasu hostům dokonce ještě musel odjet brankář a tak šel chytat hráč z pole. Určitě jsme toho chtěli využít a na hospodu přidat nějaké další góly. Šancí jsme měli hodně, ať už opět já, Zadina a nebo Petr Pavlík. Ujala se však jedna, kdy jeden z beků chtěl nahrávat dozadu brankáři, ale Adam Kunc jeho záměr vystihl a byl u balonu první a pod golmanem jej poslal do sítě. Potom Okrouhlice vysunula svého kapitána a nejlepšího hráče, který jinak hraje na stoperu, dopředu, aby se alespoň pokusili s výsledkem něco udělat. Ale šance přibývaly pouze na naší straně, nicméně mizérie v zakončení pokračovala. A tak nám Olda opět předvedl něco ze svého umění ve vybíhání a vyběhl na balon daleko před vápno, nebyl u něj, obrana jej zvládla ještě na chvíli odehrát mimo pokutové území, ale jeden z hostujících si balon našel a pomalou střelou jej poslal do prázdné brány. Stačilo by, kdyby Uhlíř zpátky do té brány alespoň běžel, ale on byl na tolik v klidu, že se do ní zpět pouze ploužil chůzí. Opět další naprosto zbytečný gól a stav v té chvíli pouze 2:1. Hned po této inkasované brance tam byla jedna hlavička zevnitř vápna, ale naštěstí šla tentokrát přímo Uhlířovi do rukou. Stav 2:1 vydržel pouze pět minut, protože Šuška na pravé straně vybojoval balon a postupovali jsme asi 4 na 2. Svou přihrávkou našel volného Adama Kunce uprostřed pokoutového území, pro kterého nebyl problém dávat do poloodkryté branky. Potom přidal ještě dva góly žolík Šuška, když nejprve opět díky svému důrazu se dostal ke střele ve skluzu a trefil k tyči a poté završil své povedené střídání nepovedeným centrem, který k údivu golmana hostí skončil v jeho síti na první tyči.

 

     Výsledek je to naprosto zasloužený, kdyby to skončilo 10:0 tak by se nikdo nemohl divit. Pokud by Okrouhlice hrála s takovým týmem celou sezonu tak by byla bez šance uhrát byť jen jediný bod, ale to se určitě nestane a pokud se sejdou, tak to bude v jejich podání o něčem jiném. Takto to nemohlo jinak dopadnout, to jedině snad, že by Olda předvedl svých kiksů víc.

 

     Jako střelu zápasu se mi těžko něco vybírá, ty naše góly moc hezké nebyly, celkově máme problém se zakončením. Dám jí tak trošku ironicky Jirkovi Šuškovi jak krásně nachytal hostujícího golmana. Podíval se kde stojí a že čeká centr a od lajny mu to šoupnul na první tyč. Výborná fotbalová myšlenka a vnímání situace. Hvězda zápasu dnes Adam Kunc, protože obraně zatápěl po celý zápas, vybojoval spoustu míčů a vytvořil hodně šancí. A také vstřelil vítěznou branku na 2:0 a potom i uklidňující na 3:1.

Teď máme před sebou sérii tří těžkých zápasů – venku Staré Ransko, potom doma Světlou B, která má zatím plný počet bodů a pak jedeme do Lučice. Z těchto tří zápasů budeme brát asi každý bod tak uvidíme jestli se něco zdaří.

 

Góly: 37. Venc (Krečman), 56. Kunc (bez as.), 82. Kunc (Šuška), 86. Šuška, 90. Šuška – 77. Míchal

 

Sestava: Uhlíř – Dobrovolný, Krečman, Pavlík P., Wasserbauer – Čejka, Pavlík M. (63. Svoboda), Zvolánek (82. Voda), Zadina (72. Šuška) – Kunc, Venc

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář