Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keřkov - Šmolovy 2:2 (2:2)

8. 6. 2015

 

     V sobotu bylo opravdu neskutečné parno a i to se projevilo na zápase a to hlavně ke konci utkání, kdy už oba týmy byly se silami na dně. Šmolovy přijeli asi bez tří hráčů základní sestavy, a i to se na jejich hře projevilo. Nicméně nám také chyběl Honza Půža a Zbyněk Barák. A v bráně byl Pepa Zvolánek, ale jelikož na jaře mezi třemi tyčemi nemáme žádnou jedničku, tak nelze říct, že by nám chyběl golman.

 

     Prvních dvacet minut se hrálo vyrovnané utkání a ani na jedné straně nebylo k vidění moc šancí. Pak se ale projevil um nejlepšího střelce soutěže Hrdličky, kdy dostal balon od obránců a absolutně nikým nepodporován si poradil s trojicí našich beků a dával z vápna po zemi k tyči. Takový gól z ničeho, nijak vypracovaný, kdy na naši obranu stačil jeden hráč. Samozřejmě hráč s kvalitou převyšující třetí třídu. Potom jsme ale během 15 minut otočili skóre dvěma góly Adama Kunce. Nejdřív k němu hostující obránce odhlavičkoval standardní situaci a náš útočník si poradil s klidem a poté jej vysunul kapitán Pavlík a Kunc se trefoval nádnerně trochu z úhlu do protější šibenice. Následně jsme měli obrovskou šanci na 3:1, kdy opět střelec prvních dvou gólů po vysunutí Pavlíka postupoval sám na brankáře, ale bohužel míč špantě potáhl a nakonec mu střelu zblokoval dobíhající obránce. Následnou dorážku Svoboda nasměroval do pouze zvedajícího se brankáře.

 

     Udeřilo tedy na druhé straně, kdy propadl balon z autu až k naší brankové čáře na straně hřiště. Martin Pavlík, místo aby jej v probíhající 46. minutě někam zametl, se s ním začal točit až o něj přišel, následně mu Martínek ještě udělal kličku a nasměroval balon před prázdnou bránu volnému spoluhráči. Velká chyba a je jí také velká škoda, protože hned po rozehrání dobře pískající sudí Ondráček ukončil první poločas.

 

     Do druhé půle už nenastoupil výborně hrající hostující distributor a mozek Martínek a to byl pro Šmolovy konec nějakého pěkného fotbalu. Prakticky celou druhou půlku jsme měli Šmolovy zatlačené na jejich půlce, ale nepodařilo se nám vstřelit vítězný gól. Ať už to byl třikrát Svoboda, jednou Šuška, Čejka a nebo v poslední minutě, kdy šel opět sám na brankáře Adam Kunc, ale trefil vedle. V jedné ze Svobodových šancí dokonce zvonilo břevno, když chtěl z šesti metrů asi zřejmě zabít bezmocného golmana místo aby to umístil kamkoliv do brány. Hosté ve druhé půli hrozili opět hlavně díky individuálním schopnostem Hrdličky a jednou Pepa Zvolánek vyrazil střelu tak nešťastně na vápno, že jeden z útočníků mohl hned střílet a také za naším golmanem zvonila horní tyč branky. A ještě jednu velkou šanci Šmolovští spálili po závaru v našem vápně.

 

     První poločas to bylo vyrovnané utkání, chvíli měl na vrch jeden tým, chvíli druhý. Ve druhém poločase jsme ale určitě měli nějakou branku přidat, myslím, že i fyzička odešla soupeři o trochu dříve než nám. Opět jsme ale v zakončení předvedli mizérii a tak jsme ještě mohli být rádi, že jsme neprohráli. Byla to druhá ztráta bodů doma za celou sezonu (předtím 1:1 s Leštinou) a je jí určitě škoda. Soupeř nebyl v plné síle a byl jednoznačně hratelný.

 

     Střela dne je druhý gól Adama Kunce, kdy se trefil krásně trochu šajtlí do šibenice. U hvězdy dne jsem váhal mezi střelcem obou našich branek, potom Petrem Pavlíkem, který toho hodně oběhal a připravil tři gólovky (asistenci měl však pouze jednu) a nebo mezi naším stoperem, který odehrál spolehlivé utkání. Hlavně ve druhém poločase Míra Dubský hrál naprosto bezchybně a proto dnes volím jako hvězdu utkání jeho.

 

     Jelikož Leština prohrála duel o vše v Budíkově, tak je již jasné, že příští rok jsme opět třetitřídní. Můžeme se ale posnažit o rekordní zápis Keřkovského fotbalu, protože zatím je nejvíce dosažených bodů v sezoně 2002/2003 kdy se postupovalo do okresu s 50 body. Momentálně jsme na 48 a máme před sebou ještě dva zápasy, takže věřím, že to pokoříme.

 

 

Sestava:

 

Zvolánek J. - Běloušek (Dobrovolný), Dubský, Pavlík P., Wasserbauer - Čejka, Pavlík M., Zvolánek, Jeřábek (Šuška) - Svoboda (Novotný), Kunc

 


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Treti trida navzdy na vic nemate. DREVACI.

Blady, 8. 6. 2015 23:27

Re: Treti trida navzdy na vic nemate. DREVACI.

Bimbo, 9. 6. 2015 9:23

Určitě máš pravdu, velký fotbalový experte Blady.
Jak by řekl Pepik Hnátek: Jste dřeváci, na žádnej ťukec nemáte a proto nehrajete ani okres :-D