Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keřkov - Sobíňov 3:2 (1:0)

1. 6. 2015

 

     Celkem důležité utkání s ohledem na druhé místo jsme výsledkově zvládli, ale ke konci závěru to byl trochu porod a málem infarkt. V tomto zápase jsme naposledy postrádali střelce Adama Kunce a už potřetí šel letos do brány jako nouzovka Pepa Zvolánek - předtím měl bilanci prohra, remíza, tak teď konečně přidal i výhru.

 

     Výsledek se ale nerodil příliš snadno. Sobíňov sice přijel značně oslaben pouze v 11 lidech a rozhodně ne v plné síle, ale byli to právě hosté, kteří měli na začátku zápasu dvě obrovské šance. Nejdříve Zrzavý po špatném odkopu Wasserbauera od brány trefil břevno za Zvolánkem a v nějaké 15. minutě náš brankář dokonce vychytal tomu samému hráči penaltu, kterou chtěl zřejmě zahrát doprostřed a Zvolánek ji dobře zachytil nohou. Poté zvedl se natolik rychle, aby nepustil nikoho k dorážce.

 

     Platilo známé pravidlo nedáš dostaneš a v nějaké 20. minutě se po dokonale kopnutém přímém kopu Wasserbauera ze strany hřiště prosadil trochu se štěstím zády Jeřábek. Ale bylo to tím, že byl ve velmi dobrém náběhu a také ve výskoku. Do konce poločasu jsme pak měli ještě hodně brejků, ale většinu jich táhl Svoboda a takzvaně ty akce zadrbal. Ale byl to obraz prvního poločasu. Sobíňov se snažil hrát spíše kombinačně a my jsme hráli na brejky a určitě jsme v tom byli nebezpeční - hlavně díky útočné trojici Půža, Svoboda, Čejka.

 

     Co se nám v tomto zápase povedlo, tak to byl vstup do druhé půle. Zhruba po deseti minutách od změny stran se po centru z levé strany snažil prostřelit Čejka, ale obránce střelu zblokoval, následně pak dal pod sebe Svobodovi, který opět s tečí hostujícího obránce už rozvlnil síť střelou na zadní tyč. Díky té teči byl golman hostí bezmocný. Za dalších pět minut už bylo 3:0 neboť Půža si našel propadnutý aut, potáhl do šestnáctky a krásnou křížnou střelou ke vzdálenější tyči zvýšil náskok.

 

     Bohužel od tohoto momentu jsme úplně přestali hrát a Sobíňov nás najednou ve všem přejel. Byl všude dříve, dobře kombinoval, vycházelo mu i 1 na 1. Krásnou individuální akcí nejdříve snížil Zrzavý, kdy si udělal z našich čtyř bránících hráčů slalomové tyče a zamířil z hranice vápna nechytatelně po zemi k tyči. To mohla být tak 75. minuta. Následně to potom do naší šestnáctky lítalo jeden centr za druhým, ale dobře jsme to uskákali, případně zakročoval Zvolánek. Asi v 85. ale přišlo ještě zdramatizování, kdy jsme odhlavičkovávali balon z našeho vápna a ten trefil pouze ruku nataženého Bělouška - Kafka se tentokrát z penaltového puntíku nemýlil a snížil na 3:2. Potom tam byla už asi jenom jedna nebezpečnější situace, ale tu jsme si pohlídali a body tak zůstaly v Keřkově.

 

     Jak už psali hosté na svých stránkách, zápasu by asi více slušela remíza, byl to docela vyrovnaný souboj. Ale naštěstí jsme dali o jednu branku víc a tak už o druhé místo můžeme přijít pouze tehdy, kdybychom všechny tři zbývající zápasy prohráli a Hněvkovice je všechny vyhráli - hrají ale dvakrát venku a tam body moc nesbírají, takže už by nám to utéct fakt nemělo. A ačkoliv to tak nevypadá, tak ta 1.B. třída ještě rozhodnutá není a pokud Lučice v neděli v Budíkově vyhraje, tak se bude rozhodovat až v posledním kole.

 

     Střelou dne dnes bude jednoznačně třetí branka Honzi Půži, kterou jsem již popsal, ale byla naprosto parádní. Jako hvězdu zápasu jsem se rozhodoval právě mezi Půžou a golmanem Zvolánekm. Abych se ale stále neopakoval, tak ji dnes udělím Pepovi Zvolánkovi, který podržel při takových ošemetných situacích. Balon mu nevypadával, centry dokázal boxovat pryč ze šestnáctky. Celkem jistý výkon plus navíc ta chycená penalta, která možná byla i rozhodující - hosté po ní trochu přestali hrát.

 

 

Sestava: Zvolánek J. - Běloušek, Dubský, Zvolánek M., Wasserbauer (Dobrovolný) - Čejka, Pavlík P., Pavlík M. (Zadina), Jeřábek (Barák) - Svoboda, Půža


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky

Wara, 1. 6. 2015 18:48

Díky za korektně odehrané utkání a za komentář i z vaší strany, viděli jsme to plus mínus asi stejně :). P.Kafka