Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keřkov - Tis B 3:0 (0:0)

23. 6. 2015

    

     Na poslední zápas k nám přijela rezerva Tisu, která měla už pouze teoretickou šanci na záchranu. Čekali jsme, že přijede v silnějším složení, protože A tým už měl sezonu odehranou, ale z prvního týmu přijel pouze Zezulák a možná ještě jeden, maximálně dva hráči, ale určitě ne žádní klíčoví. My jsme nastoupili bez Jeřábka a Půži, který ale zřejmě bohužel kvůli nedostatku času u nás končí. Což je pro nás veliká škoda.

 

     Hned ve druhé minutě zápasu jsme měli obrovskou šanci, kdy Adam Kunc střílel, obránce balon přizvedl a ten přeloboval bezmocného golmana a skončil na břevně. Novotnému sebral dorážku z hlavy brankář, balon odrazil přesně na levačku Petra Pavlíka a ten nepochopitelně z malého vápna přestřelil. Potom se první poločas nesl v duchu šancí na obou stranách hřiště. Oba dva týmy často zastavovaly praporky pomezních, jednou jsme z velmi těsného ofsajdu (prý opravdu byl) dostali branku, která tedy nemohla být uznaná. U nás byl agilní hlavně Svoboda na pravé straně, ale jeho finální řešení ať už centrů a nebo střel je většinou takové nemastné neslané. Chtělo by to trošku více zvednout hlavu a větší klid a mohl být Kuba s přehledem hráč zápasu, protože jen za první poločas klidně mohl mít 2+2. Další šance spálili oba útočníci Kunc a Novotný a jednou také střelu z vápna nedokázal sklopit Čejka.

 

     Ve druhé půli to bylo ze strany Tisu už chudší a moc šancí si hosté nevypracovali. My jsme tam nějaké brejky opět měli ale nedotáhli. A tak paradoxně rozhodlo v 70. minutě vyloučení Saši Bělouška, který měl z první půle zbytečnou kartu za kecy a nyní obdržel druhou za ostrý skluz. Červená karta a hra o deseti. V tu chvíli si ale hosté začali myslet, že jim vítězství spadne do klína samo a začli hrát profesorsky a laxně. Beci dělali kličky, riskantní nahrávky s golmanem. Oni to tak v podstatě dělali celý zápas a už v první půli jsme párkrát byli kousek od potrestání, ale po tom vyloučení už to hosté opravdu přehnali. A to když nahráli těžkou malou domu ze strany golmanovi, který na balon nedosáhl a na mokrém terénu uklouzl - Martin Pavlík pohotově do prázdné 1:0. Za pět minut to bylo o dvě branky, když Wasserbauer střílel přímý kop z nějakých 40 metrů na branku a hostující stoper jej hlavou přizvedl. Bezmocný golman pak plachtil marně, ale dosáhnout už nemohl. Třetí branka téměř kopírovala tu první, jenom myslím, že Adam Kunc tentokrát už hostujícího brankáře sám o balon obral a následně dával opět do prázdné. Ještě jsme měli i několik příležitostí na další góly, ale řešili jsme brejky třeba tři na jednoho opět bídně.

 

     Nicméně Tis si od toho vyloučení nepřipsal snad jedinou střelu na branku a tak jsme zápas zaslouženě dovedli do vítězného konce. Ona by výhra Tisu stejně nestačila, ale přišlo mi, že ta bojovnost a vůle zápas strhnout na svou stranu u hostů nebyla. Za to my jsme opravdu chtěli udržet domácí neporazitelnost celé sezony a ještě k tomu si připsat onen vzpomínaný bodový rekord. Oboje se povedlo a tak je zisk 51 bodů historickým maximem Keřkovského fotbalu. Jistě, že výkon ke 40 bodům v okrese je hodnotnější, ale statisticky je to prostě rekord.

 

     Za střelu dne dnes zvolím Wasserbauerův přímák na druhý gól, protože to byla pěkná rána a kdyby ji obránce netečoval, tak už se nesla dolů a zřejmě by před brankářem skočila. Na tomto povrchu to tedy mohlo i tak skončit brankou.

Na hvězdu zápasu bylo více adeptů. Dobrý zápas odehrál Adam Kunc i Wasserbauer na obraně. Hrozně moc toho oběhali oba Pavlíkové, Petr Pavlík naprosto vymazal nejnebezpečnějšího hráče hostí Zezuláka a Martin Pavlík druhého kreativního středního záložníka - chybí tomu ale trochu větší přesnost v rozehrávce, abych jednoho z nich zvolil za hvězdu zápasu. Dnes je to pro mě jednoznačně Míra Dubský, který na stoperu zahrál naprosto bezchybný zápas a několikrát zamezil rodícím se velkým šancím. Ten zároveň v sobotu oslavil kulaté narozeniny a je možné, že to byl jeho poslední zápas kariéry - zatím to však není jisté. Výkony rozhodně podává tak stabilní, že ani ve svých letech by končit nemusel a stále by měl týmu co dát. Uvidíme co přinesou další dny, byla by to škoda kdyby skončil úplně.

 

Shrnutí sezony, nebo spíš takové zamyšlení nad uplynulou sezonou a toho, co má přinést ta příští, ještě napíšu v nejbližších dnech nebo příští týden.

 

 

Sestava:

 

Matějka M. - Wasserbauer, Dubský, Pavlík P., Běloušek (70. ČK) - Svoboda (Šuška), Pavlík M., Zvolánek, Čejka - Novotný (Čepl), Kunc


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář