Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keřkov - Věžnice B 5:0 (1:0)

2. 5. 2016

 

      Na den čarodějnic k nám přijel soupeř z Věžnic, který se motá na spodu tabulky a se záchranou bude letos mít ještě spoustu starostí. Pro nás byl tento zápas určitě usnadněn v tom, že áčko soupeře hrálo ve stejnou dobu docela důležitý zápas v Pelhřimově (který také 1:0 vyhráli) a tak se jednalo pouze čistě o neposilněnou rezervu. Nám chyběl v sestavě zraněný Čejka a ženící se Wasserbauer - a tito dva společně ještě se Šrámkem budou jistě chybět i příští týden v Pohledě.

 

     Tentokorát se nám podařilo to, co už dlouho ne a to vstřelit rychlou úvodní branku. Běžela akce po naší levé straně skoro u autové čáry, nejdříve jsem se snažil odcentrovat, ale hostující obrana centr zblokovala. Po tom jak se balon odrazil tak všichni trochu zaváhali a náš obránce Vojta Jeřábek naopak do souboje vlétl ve sprintu a byl u balonu dříve než hostující obránce, který to nečekal a tak místo balonu už hrál pouze Vojtovu nohu. Bylo to vyloženě na kraji velkého vápna, takže pro hosty hodně kruté, nicméně o penaltě nemohlo být sporu. Balon si na puntík postavil Adam Kunc a krásně k tyči otevřel skóre. To nám určitě pomohlo a díky tomuto gólu jsme mohli hrát dál relativně v klidu. Myslím si, že to byl možná i rozhodující okamžik zápasu. A to i přesto, že pak už jsme se v první půli neprosadili - a že šancí na to bylo požehnaně. Barák šel dvakrát sám na brankaře, pokaždé se snažil jej přehodit, jednou přehodil i bránu a podruhé trefil golmana do ruky. Šuška se dostal po balonu mezi obranu až před golmana, který mu ale dobře vyběhl pod nohy a tak jej už nedokázal zblízka překonat. Petr Pavlík dvakrát střílel z vápna, ale pokaždé s malou razancí. Další takové pološance měl i Adam Kunc a Kuba Svoboda, který hrál výborný zápas. Ale bohužel jsme druhou branku už nepřidali.

 

     To hosté v první půli především nakopávali dlouhé balony na dva útočníky, kteří byli vepředu úplně osamostatnění a nikdo je ze zálohy nedoplňoval. I když Adamec byl nebezpečný, tak jsme vždy dokázali situaci nějak vyřešit ještě předtím než se dostal do šance. Jediné jak hosté hrozili bylo ze standardních situací, které měli nebezpečné. Jedna situace tam zaváněla hodně a to po dlouhém autu, kdy se Uhlíř nedokázal propracovat přes hradbu těl k balonu a ten nakonec prosvištěl malým vápnem až k lajně.

 

     Do druhého poločasu už nevyběhl stoper Dubský, který má problémy s kolenem a tak přišel na hřiště Šrámek a na stopera jsem se posunul já. Hned po čtyřech minutách byl zápas prakticky vyřešen a to po dvou obrovských chybách věžnických beků. Nejprve Barák dobře dotíral na stopera, který dal nejspíš golmanovi malou domů (ale tak někam na břicho) a ten balon nezkrotil a Barák mu jej vzal a pohodlně skóroval do prázdné brány. A hned minutu na to po velmi nevinném centru jeden z obránců na vápně při odkopu netrefil balon a odrazil jej pouze za sebe, kde se rychle zorientoval právě Šrámek a ranou prostřelil bezmocného golmana. Čtyři minuty po příchodu z kabin si tak troufnu říct, že bylo rozhodnuto. Pak se zápas už hodně dohrával, ani jeden tým se vyloženě extra nikam netlačil a spíš bylo ve druhé půli šancí už méně než v té první na naší straně. Nejdříve měl obrovskou šanci Šrámek, kdy se opět ocitl na vápně sám před brankářem, ale pouze jej trefil do nohy. I tak jsme ale po chvíli vstřelili branku, Barák opět přesprintoval všechny hostující obránce a loboval golmana. Lob se mu povedl, ale těžko říct, zda by skončil v brance, protože ještě předtím, než na malém vápně skočil, jej opět Šrámek pro jistotu doklepl do prázdné brány. V 70. minutě jsme vystřídali Adama Kunce a to jsme potom měli chvíli problém podržet balon a Věžnice nás v tu chvilku trochu přehrávali. Ale snad bez střely na bránu, obránci Dobrovolný s Jeřábkem opět odváděli výbornou práci. V 83. minutě pak ještě dokončil Šrámek hattrick, když zužitkoval na malém vápně centr Zadiny, který získal balon drobným faulem na hostujícího stopera Chalupníka, ale rozhodčí tu situaci pustil.

 

     V průběhu druhé půle jsme tam měli už spíše brejky, které jsme nedotáhli, hodně jich táhnul Šrámek, ale bohužel tam většinou nevyšla finální přihrávka. Jinak si myslím, že jsme klidně mohli skórovat více branek, ale za pět můžeme být při naší obvyklé produktivině určitě rádi. Jinak ale herně to až taková sláva nebyla - myslím tím, že bychom předváděli nějaké super fotbalové akce, spíše jsme byli o dost důraznější než hosté a kvalitnější jeden na jednoho. Hosté ve druhé půli snad neměli gólovou šanci. A nebo se omlouvám, ale já si ji nepamatuji.

 

     Těžko dnes vybírat střelu zápasu, protože tři góly byly takové doklepávačky, jeden z penalty, která ale byla výborně kopnutá. Nicméně vybírám tedy ten čtvrtý a to první Šrámkův na 3:0, kdy se na vápně krásně trefil do skákajícího balonu a ranou k tyči nedal golmanovi šanci.

Co se týče hvězdy zápasu, tak tady mám hned několik adeptů - výborně zahrál v obraně Vojta Jeřábek a nezvykle hodně podporoval svým snažením ofenzivu, měl tam i nějaké střely na bránu a také na něj byla penalta. Dále zahrál velmi dobrý zápas Kuba Svoboda, který hýřil aktivitou a dokázal si se svým záložníkem poradit a vymyslet nějakou akci. Třetím, kterého ocením je Zbyněk Barák, jenž mohl dát klidně čtyři branky, ale vstřelil jednu a na jednu přihrál, nicméně byl hodně aktivní, důrazný a nebezpečný. Za čistý hattrick za pouze druhý poločas je ale dnes hvězda zápasu Pavel Šrámek, který si tak důrazně řekl o místo v základní sestavě.

 

 

Góly: 3. Kunc (penalta), 48. Barák (bez as.), 49. Šrámek (Pavlík P.), 61. Šrámek (Barák), 83. Šrámek (Zadina)

 

 

Sestava: Uhlíř - Dobrovolný, Dubský (46. Šrámek), Pavlík P., Jeřábek - Svoboda (60. Zadina), Pavlík M., Zvolánek, Šuška - Barák, Kunc A. (70. Kunc F.)

 


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář