Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keřkov - Věžnice B 5:0 (2:0) a Pohled B 1:0 (1:0)

4. 5. 2015

 

     Po čarodějnicích nás čekal dvojzápas na domácí půdě proti dvěma rezervám, jejichž áčka nastupují shodně v 1.A. třídě. Ten druhý zápas byl fyzicky už opravdu hodně náročný a Pohled měl oproti nám den odpočinku k dobru, což bylo ke konci zápasu už asi i znát, nicméně i s trochou štěstí se nám podařilo i v sobotu potvrdit zaslouženou páteční výhru.

 

     Dnes reporty pojmu trochu netradičně, protože se hráli hned dva zápasy a já už si z nich až zas tolik šancí a detailů nepamatuju, navíc jsem to v hlavě ještě zacpal včerejší holomajznou ve Vepřový. Rozehrajeme si souběžně obě dvě utkání po minutách, z nichž páteční zápas proti Věžnicím bude psán červeně a sobotní zápas proti Pohledu zeleně (měli jsme v těchto zápase takové dresy, tak proto tyto barvy).

 

1. - 30- minuta:

     Od začátku zápasu máme tlak a během první půlhodiny hodně šancí, párkrát jsme se zastřelovali, že jsme netrefili bránu (bylo nás víc). Potom utekl Adam Kunc po levé straně a levačkou takovým lehkým obloučkem poslal střelu křížem téměř do šibenice. Druhou branku přidal také ještě v tomto úseku Petr Pavlík krásnou hlavou po rohu, pro změnu do druhé šibenice. Následně ještě moji hlavu vyrazil brankář s námahou na roh. Tento časový úsek zakončil "sudí" Fulier netradiční přestávkou na občerstvení. Takovou přestávkou, jaká se vidí, když se hraje ve třicetistupňovém vedru a více. Tady to ale nebyl tento případ, protože napít se potřeboval pouze "sudí" Fulier - záhy pochopíte proč.

 

1. - 30- minuta

     Náš jednoznačně nejlepší úsek hry v tomto zápase. Prvních dvacet minut jsme hráli skvělý fotbal a Pohled nevěděl, kde jim hlava stojí. Měli jsme i pár šancí, Adam Kunc a já, či nám případně chyběl jenom krůček k lepšímu zakončení. Po dlouhém autu, který se odrazil na vápno k Čejkovi jsme také dali jediný gól zápasu. Čejka trefil z úhlu hezky na zadní tyč. Po těch dvaceti minutách se ale hra už vyrovnala a hosté začli hrát aktivněji.

 

30. - 60. minuta

     Asi v nějaké 35. minutě přišla šance na rozhodnutí zápasu, když se dobře uvolnil Svoboda a byl faulovaný. Po tomto okamžiku se nám předvedl "sudí" Fulier a zaběhl si za sloup popovídat s obsahem svého žaludku, jenž jistě měl co dočinění se čtvrtečními čarodějnicemi. Po posledně proměněné penaltě jsem se k exekuci postavil opět já, avšak tentokrát jsem neproměnil, střela měla malou razanci a i mohla být více umístěná k tyči - ovšem koho by ten řev "sudího" Fuliera do pekla nerozhodil, že ano. Do půle už se toho pak moc významného nestalo, "sudí" Fulier problil skoro celou přestávku a mohli jsme jít znovu hrát. Hned na začátku druhého poločasu už jsme definitivně rozhodli dvěmi rychlími góly, nejdříve trefil Čejka odražený balon po dlouhém autu z vápna k tyči a poté si Šuškův centrovaný balon srazili hosté do vlastní branky.

 

30. - 60. minuta

     V tomto časovém úseku rozděleném přestávkou si myslím, že měl Pohled největší tlak a nejvíce šancí. Jednu z největších měl ke konci první půle Švec, který po rohu zůstal na zadní tyči úplně sám a mohl dávat hlavou do prázdné, ovšem branku netrefil. A tu úplně největší hosté zahodili, když po zbytečném faulu Wasserbauera na kraji vápna kopali penaltu. Byla kopnutá celkem k tyči a i razantně, ale ke smůle pohledských v ideální výšce pro brankáře a Matějka byl u balonu naštěstí včas a vyrazil. Další šance potom opět zlikvidoval výborně chytající Matějka (Martin) a ještě tam byl jeden, možná i dva závary, kdy jsme to dostali mimo vápno za každou cenu.

 

60. - 90. minuta

     Víceméně se většinou už pouze dohrávalo, oba dva týmy prostřídaly a hrálo se většinou od vápna k vápnu. Nějaké šance tam asi byly, hlavně střídající Jeřábek byl aktivní, ale jak říkám, už si to vše také nepamatuju. Po faulu právě na Jeřábka se kopala druhá penalta a tu tentokrát kapitán Pavlík proměnil. "Sudí" Fulier pokračoval v exhibici ještě po zápase, kdy si všiml, že se na zápas přišla podívat jeho dcera: "Kdybych věděl, že tady budeš a můžeš řídit, tak jsem si dal vodku na spravení." Ale jinak mu prý jenom něco uvízlo v krku...

 

60. - 90. minuta

     Pohled vystřídal jednoho ze svých nejlepší hráčů Bártíka, který nám dělal velké potíže a ten tlak už potom nebyl takový. Samozřejmě se hosté snažili o vyrovnání a nám docházely síly, ale nevjíce příležitostí měli asi ze standardních situací, které dobře kopal Eis, avšak naštěstí mu to hodně lítalo kolem tyčí. My jsme také měli nějaké šance na rozhodnutí, většinou Honzou Půžou, ale i hostující golman chytal dobře. Potom jsme ještě přišli o Adama Kunce, který střet s brankářem odnesl zlomeným nosem. Vítězství jsme si naštěstí už pohlídali.

 

     V pátek se jednalo o jednoznačně zasloužené vítězství. soupeři jsme toho příliš nedovolili. Hvězda zápasu určitě Petr Pavlík za dva góly a také za to, že uhlídal nejnebezpečnějšího hráče hostů Šejstala. Střela dne Adam Kunc za první branku levou nohou přes golmana.

 

     V sobotu si Pohled za svůj výkon a bojovnost asi plichtu zasloužil, to musíme být objektivní, ale řekl bych, že kvalitní výkon brankáře Matějky nám zápas vyhrál a proto jej musím vyhlásit hvězdou zápasu. Střela zápasu potom jediný gól Čejky, který trefil z těžké pozice náramně.

 

Určitě je nutné za oba zápasy pochválit komplet celou obranu, protože měli těžké útočníiky (hlavně proti Pohledu) a podařilo se udržet dvě nuly, což je super.

 

Sestavy:

 

Matějka M. - Běloušek (Barák), Dubský, Pavlík P., Wasserbauer - Čejka (Kunc F.), Pavlík M., Zvolánek (Jeřábek), Šuška - Kunc A., Svoboda

 

Matějka M. - Běloušek, Dubský, Pavlík P., Wasserbauer - Čejka, Zvolánek, Půža, Jeřábek (Pavlík M.) - Kunc A. (Háněl), Svoboda (Kunc F.)


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář