Jdi na obsah Jdi na menu
 


Leština B - Keřkov 0:2 (0:2)

8. 9. 2014

Přestože jsme byli před tímto kolem na prvním místě tabulky, tak do Leštiny jsme jako favorité nejeli. Na této půdě se nám dlouhodobě nedaří, naposledy jsme tam ztratili slibně rozjetý zápas, který domácí otočili z 0:1 na 2:1.

 

Při sestavování základní jedenáctky jsme se museli obejtí bez půlky obrany a zálohy. Pro zranění chyběli stoper Dubský, bek Dobrovolný a jiné aktivity měli záložníci Svoboda s Půžou. Zmíněné hráče nahradili hráči z lavičky plus obnovil své účinkování v A týmu na pravém beku Zadina.

 

V první půli na nás nějaké absence nebyly vůbec znát. Na soupeře jsme hned od začátku vlítli a hráli účelně převážně po stranách. Z obou stran létaly celkem pěkné centry a po jedné takové přihrávce po zemi ze strany se pěkně umístěnou, avšak slabší, střelou prosadil útočník Jeřábek. To běžela zhruba 20. minuta zápasu. A o nějakých 10 minut později bylo ještě veseleji, když dlouhý nákop Matějky domácí obrana neodvrátila a balon si za zadáky našel Adam Kunc a postupoval ze strany na brankáře. Toho levačkou obstřelil a zdvojnásobil vedení, které jsme do poločasu udrželi. Domácí hráli v první půli převážně pouze nakopávané balony od obránců na své útočníky. Především Zadina si ale náramně poradil s nejlepším domácím hráčem a kapitánem a obrana tak k ničemu závažnému Leštinu nepustila. Nebezpečná však byla každá standardka, ale Matějka si vždy poradil a balon zpacifikoval.

 

Druhý poločas se nesl v jiném duchu než ten první. My jsme byli hodně zalezlí a poctivě bránili vydobytý náskok. Leština už se snažila více kombinovat než nakopávat a také hrála hodně po stranách. Platilo však to samé co v první půli, k vápnu vše skvěle odrazila obrana a centry dovnitř všechny pochytal a povyrážel Matějka. Proto si tak nemůžu ani vzpomenout na nějakou výraznější gólovou šanci domácích. My jsme naopak hráli na brejky a útočné duo Kunc, Jeřábek mělo několik slibných příležitostí. Vždy ale jejich střelám chyběl kousíček přesnosti, aby se některá ujala.

 

Myslím si, že za první poločas jsme si vyhrát zasloužili, Leština byla celkově ve hře dopředu tak nějak bez nápadu, a i nasazení bylo větší na naší straně. Také byl určitě důležitý obrovský rozdíl v kvalitě brankářů na obou stranách, Matějka opět výrazně podržel hlavně při nebezpečných centrech.

 

Vyhlásit hvězdu zápasu bude dnes velice těžké. Oba útočníci toho strašně moc naběhali a každý si připsal po brance. Stejně tak všichni záložníci se se svými hráči poctivě vraceli. Určitě ale vyberu někoho ze zadních řad. Výborné utkání odehráli oba beci a především Zadina byl neprostupný. Tomáš Nesta Háněl hrál druhý zápas za sebou stopera a opět bez inkasované branky. Já však opět vyhlásím golmana MARTINA MATĚJKU, protože vychytat v Leštině nulu, to se asi jen tak někomu nepodaří. Naprosto všechny centry až po penaltu vždy vyboxoval a boural při tom spoluhráči i protihráče. Já od něj dostal jednou do žeber a podruhé koňara - ale tak to má být.

 

Střelou zápasu je první branka VOJTY JEŘÁBKA, protože dostal ze strany balon hodně za sebe, ale dokázal vystřelit takřka do šibenice. Golman si na balon sáhnul, ale doplácl jej pouze za svá záda.

 

 Aby toto vítězství však mělo svoji váhu, musíme jej jednoznačně potvrdit v sobotu na domácí půdě proti Chotěboři C. Nic jiného než vítězství z tohoto zápasu nepřichází v úvahu.

 

 

Sestava: Matějka - Wasserbauer, Háněl, Pavlík P., Zadina (Jeřábek J.) - Čejka, Pavlík M., Zvolánek, Šuška - Jeřábek V. (Čepl), Kunc


 

Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář