Jdi na obsah Jdi na menu
 


Leština B - Keřkov 0:3 (0:2)

30. 3. 2016

 

     Po delší době opět zdravím, snad se mi bude i nadále dařit psát reporty ze všech zápasů áčka. I když třeba tento píši již poměrně pozdě, uvidíme jak to do budoucna půjde.

Do prvního jarního zápasu jsme nastoupili se stejnými hráči, kteří hráli na podzim. Co se týče pohybu hráčů v kádru, tak nenastal v podstatě vůbec žádný. Pouze Martin Sobotka, který na podzim předváděl slušné výkony, již na jaře nejspíš nastupovat nebude, neboť dává přednost jiným zájmům. Výhodou pro tento zápas ale bylo to, že jsme byli kompletní, až na Lukáše Dobrovolného, a já si myslím, že když budeme jezdit kompletní a hrát v takovémto, nebo alespoň velmi podobném složení, že do týmu žádné posily nepotřebujeme.

 

     Rezerva Leštiny sice je na posledním místě a vypadá to s ní letos opravdu hodně bledě, ale i tak jsme k soupeři určitě nejeli s tím, že je tam převálcujeme, nýbrž jsme očekávali těžký zápas. A ono se to od začátku zápasu i potrvdilo, neboť prvních pár minut na hřišti nám dost trvalo, než jsme se rozkoukali a Leština během minimálně 15 minut byla lepším týmem. Potom jsme se ale srovnali a začli předvádět docela dobrý fotbal. S tím, že největší aktivita byla v průběhu první půli na naší levé straně zásluhou Čejky a Baráka, který operoval nejčastěji u lajny. Několik nadějných centrů z této strany jsme však bohužel nedotáhli. Po jednom vracel odražený míč do sítě Petr Pavlík, ale nedůraznou střelu vykopl domácí bek z brankové čáry. Leštinský golman ještě vychytal dvakrát Adama Kunce a Čejka střílel dvakrát z vápna, ale pokaždé mimo.

 

     Ujala se tak až akce ve 30. minutě, kterou založil golman Uhlíř, když dlouhým výkopem našel hlavu Adama Kunce, který krásně prodloužil za obranu a tam obráncům předvedl Zbyněk Barák svoji hlavní přednost. Všechny totiž velmi lehce přesprintoval a ranou nártem nedal vyběhnutému golmanovi střelou z vápna šanci. O tři minuty později jsem si na vápně vyměnil přihrávku s Adamem Kuncem a balon jsem netradičně pravou nohou uklidil k tyči do protipohybu golmana domácích, který si na střelu pouze lehce šáhnul. To už bylo o dvě branky a vypadalo to, že je téměř po zápase.

 

     I tak to ale domácí ještě nechtěli vzdát a Uhlíř ještě v první půli tasil dva velmi pěkné a důležité zákroky. A tak se šlo do kabin za krásného dvoubrankového vedení.

 

     Ve druhé půli jsme opět zaspali začátek a zase zhruba stejný časový úsek jako v prvním dějství byla Leština lepším týmem. Myslím, že z toho však byla asi jenom jedna opravdu nebezpečná šance, se kterou si Uhlíř poradil a jinak to domácí nedokázali dotáhnout až do pořádného zakončení. Od nějaké té 65. minuty však už jejich snaha přeci jen trochu polevila a zápas se dohrával relativně v poklidu. My jsme si pak vypracovali několik šancí - Barák opět utekl obraně a tentokrát svůj nájezd v gól nepřetavil, trefil totiž nohu brankáře. Dvě šance z vápna měl i střídající Šrámek, ale pokaždé mu na těžkém terénu balon skočil a tak vysoko přestřelil. Definitivní tečku jsme tedy dali zápasu po pěkné kombinaci, kdy si Pavlík vyměnil na pravé straně balon s Barákem a následnou střelu z vápna prvně jmenovaného vyrazil brankář pouze k nohám Adama Kunce, jenž si balon stihl připravit na levačku a uklidit do prádzné brány.

 

     V mezihře jsme na tom nebyli až tak výrazně, že by těch 3:0 venku odpovídalo, ale rozhodně jsme byli nebezpečnější směrem dopředu a také důrazní co se týče bránění. Obránci odvedli všichni výborný výkon, v čele s Mírou Dubským, který byl opět naprosto bezchybný. Tentokrát se nám podařilo to, s čím se nejvíce potýkáme a to, že jsme byli relativně produktivní. Jindy máme šancí třeba i více, ale gól dáme jeden, max. dva. Dnes jsme však své šance na rozdíl od domácích proměnili, a to rozhodlo.

 

     Jako střelu dne by se dnes dalo vybírat pouze mezi prvními dvěma góly a možná trochu sobecky, ale myslím si, že zaslouženě, dnes vybírám tu svoji, neboť to byla střela takto chtěná, hezky připravená z vápna do protipohybu golmana. A dokonce jak jsem již psal pravou nohou, což je u mě veliký nezvyk. U hvězdy zápasu už to bude těžší, protože dnes je těch adeptů více. Velmi dobré utkání odehrál Barák, stejně tak samozřejmě i Adam Kunc, který branku vstřelil a na ty dvě zbývající dokonce přihrál. Já ale dnes ocením spíše tu další nulu, díky které jsme se také již osamostatnili na prvním místě v inkasovaných brankách. A tím pádem váhám mezi naším brankářem a stoperem. Na těchto pozicích totiž už je vidět každá chybička, ale v tomtom zápase byli jak Olda Uhlíř, tak Míra Dubský naprosto bezchybní. Přesto, že Olda měl dva velmi těžké a důležité zápasy, tak dnes zvolím Míru Dusbkého a zaslouženě mu uděluji první jarní hvězdu zápasu.

 

     Všichni naši konkurenti v boji o čelo vyhráli a začíná to tak trochu vypadat, že první pětka (ještě navíc Bělá a Nová Ves) bude asi jen zřídka ztrácet proti soupeřům z nižších pater, spíše pouze mezi sebou. Maximálně ještě Sobíňov může být na jaře nebezpečný, neboť se jim vrátil Jaroslav Ondráček, což je na trojku nadstandardní hráč. Takže musíme tyto plusové body z venku bez debat potvrdit doma s Dolním Městem, kde jsme na podzim zbytečne ztratili dva body.

 

Góly: 30. Barák (Kunc), 33. Zvolánek (Kunc), 85. Kunc (Pavlík P.)

 

Sestava: Uhlíř - Jeřábek (54. Zadina), Dubský, Pavlík P., Wasserbauer - Čejka, Pavlík M. (65. Šrámek), Zvolánek, Svoboda (72. Šuška) - Barák, Kunc

 


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář