Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lípa B - Keřkov 0:1 (0:0)

29. 7. 2016

 

     Tento zápas pro nás začal už dopoledne, kdy zachraňující se Borovské béčko porazilo doma Hněvkovice. A nutno podotknout, že domácí měli pouze jedinou posilu z áčka Fruhbauera, který se ještě navíc nechal vyloučit, takže Borová nijak posílená nebyla, ale hrála o hodně a proto do toho dala všechno. Hněvkovicím v tom zápase chybělo hodně hráčů základní sestavy a bylo to na jejich výkonu znát, domácí totiž vyhráli zcela zaslouženě. A díky tomu jsme jeli do Lípy s tím, že pokud se nám podaří tento zápas výsledkově zvládnout, dostaneme se o bod před našeho rivala. Byl to však velmi těžký úkol, chyběli nám v tomto zápase Barák se Svobodou, jejichž místa zaujal v útoku Jeřábek a na pravé záloze Zadina. Naopak domácí měli hodně silnou sestavu, neboť v těchto dnech měli veliký problém s lidmi a těžko mohli dát dohromady 22 lidí, aby mohlo hrát 11 v sobotu a 11 v neděli. Proto snad šest hráčů hrálo v sobotu těžké utkání za áčko a druhý den museli nastoupit i proti nám. Nebylo to z toho důvodu, že by na nás chtěli posílit, ale že prostě v Lípě v tu dobu neměli kde jinde brát.

 

     Hned v prvním poločase to byl zápas nahoru dolů. Pamatuji si asi tři naše velké šance. Čejka trefil břevno, Adam Kunc šel sám na brankáře, ale zakončoval nakonec až v tísni levou nohou a Zadina trefil po centru z levé strany v obrovské příležitosti pouze nohy obránce, který stál v jinak prázdné bráně. Na druhé straně ale bylo také pár šancí, kdy nám zejména oba ryhlí útočníci dělali velké problémy. Dokonce jeden z domácích trefil tyč po přímáku asi z 18 metrů. V první půli jsme z kopce hráli my a myslím, že v tomto úseku jsme o něco lepší byli. Nicméně do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

 

      Do druhého poločasu chtěli domácí využít hry z kopce a docela se jim to i dařilo. Řekl bych, že více otevřeli hru a pramenilo z toho hodně šancí pro Lípu. Nicméně perfektně ty šance likvidoval Uhlíř v naší brance. Ani ne tak, že by musel vytahovat nějaké zázračné zákroky, i když pár šancí vytáhl, ale především všechny centry uskákal, vyboxoval a náběhy útočníků mezi naše obránce vyřešil ještě předtím, než si útočník dokázal připravit balon na finální zakončení. Asi čtyřikrát skočil útočníkovi přímo pod nohy čímž mu zmařil šanci. Na druhé straně byl nebezpečný především Čejka a také Adam Kunc. Po dlouhém výkopu Uhlíře se zhruba po hodině hry na levé straně prosadil Čejka kličkou svému strážci a mezi nohama prostřelil jinak výborně chytajícího golmana. Další své šance jsme neproměnili a Adam Kunc ještě ke konci zápasu opět orazítkoval břevno.

 

     Byl to hodně těžký zápas, ve kterém jsme byli asi spíše o něco šťastnější než o něco lepší. Řekl bych, že domácí byli malinko lepší v mezihře, ale my jsme byli zase o něco lepší v obraně a proto jsme větších šancí měli tak o dvě více než hráči Lípy. Asi hrálo i roli to jak jsem napsal, že spousta domácích hráčů měla v nohách sobotní zápas áčka a jelikož jsme o motivaci měli postaráno, tak jsme do toho zápasu dali naprosto vše co v nás bylo a nějak jej zkrátka dovedli k nejtěsnější výhře. Díky čemuž jsme se tedy posunuli o ten jediný bodík před Hněvkovice. A stačilo nám k udržení druhé příčky, která už v této době byla na 99 % postupová, vyhrát poslední dva zápasy, které jsme navíc oba hráli doma.

 

     Co se týče střely zápasu, tak si pamatuji, že jsem chtěl vyhlásit jinou než tu brankovou, ale už si nepamatuji jakou. A tak dejme tomu, že střela zápasu byla ta gólová, kterou chytře mezi nohy vyslal výborně hrající Pavel Čejka. A o hvězdě zápasu v tomto případě nemůže být pochyb a na celé čáře je to jednoznačně Olda Uhlíř, který si v tomto utkání správně vybral štěstí na příští dva zápasy. Ale o tom už později.

 

Gól: 64. Čejka (Uhlíř)

 

Sestava: Uhlíř – Dobrovolný (55. Šuška), Dubský, Pavlík P., Wasserbauer – Čejka, Pavlík M. (50. Šrámek), Zvolánek, Zadina (84. Kunc F.) – Jeřábek, Kunc A.

 

 


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář