Jdi na obsah Jdi na menu
 


Maleč - Keřkov 0:2 (0:2)

5. 10. 2015

 

     V tomto zápase jsme se asi poprvé setkali s pořádnou hráčskou krizí. Na zápas vůbec neodjeli Wasserbauer, Barák, Šuška a Vojta Jeřábek, který sice chybí kvůli své práci v podstatě skoro celý podzim, ale určitě by v tomto zápase byl platný. Byli jsme tak rádi, že s námi jel jako třináctý hráč Pepa Zvolánek. Základní sestava jinak byla celkem v pohodě, ale na té lavičce už nám hráči hodně chyběli jak se dozvíte.

 

     Zápas jsme začali dobře a to tlakem na domácí bránu. Hned na začátku zápasu byl ve vápně celkem jasně faulovaný Svoboda (po zápase to přiznal i domácí golman Dušek, který je jinak výborný rozhodčí), avška píšťalka Prokše zůstala němá. V první velké šanci, kdy dostal Martin Pavlík na vápno přihrávku pod sebe, jsme ještě branku minuli, ale v zápětí jsme již udeřili. Zadinovi se nevydařila střela z dálky, ale na zadní tyči si jí ještě našel dobíhající Čejka, který zkoušel z úhlu propálit domácího brankáře. Ten jej ještě bravurně vychytal, ale balon odrazil pouze před sebe, kde se k němu dostal nejrychleji Adam Kunc a pohodlně dával do prázdné svůj již šestnáctý gól v této sezoně. O dvě minuty později, v 16. minutě to bylo už 0:2, když Čejka kopl dobrý roh a domácí hráč si jej nešťastně srazil do vlastní branky, brankář už pak nestihl zasáhnout. Rozhodčí jej napsal Čejkovi a tak mu jej připíšeme. Zhruba za pět minut se opakovala úplně stejná situace s tím rozdílem, že tentokrát domácí hráč trefil pouze břevno své branky.

Potom začali vystrkovat růžky i domácí, ale nedostali se k pořádné šanci. Jednou se zapomněli naši beci a na vápně vyplaval domácí útočník sám, avšak vystřelil velmi zbrkle a tak se střela sotva došourala k Uhlířovi. Asi v 25. minutě přišel skoro klíčový moment pro následující průběh zápasu. Adam Kunc se dostal po přihrávce za obranu do úniku, byl u balonu dříve než vyběhnutý domácí brankář a když chtěl střílet z úhlu do prázdné branky, tak v tu chvíli mu prasklo ve stehenním svalu a ani nemohl akci dokončit. Místo abychom vedli 3:0 tak musel Adam ze hřiště a místo něj šel do útoku bratr Filip. Aby toho nebylo málo, tak asi pět minut před koncem poločasu se zranil ještě obránce Sobotka, když u lajny zabránil akci soupeře. U této akce se domácí dožadovali penalty, Sobotka odstrčil tak trochu tělem a zároveň rukou domácího útočníka, ale měřeno optikou toho, co neodpískal sudí na Svobodu, tak o penaltě nemohla být řeč, ta na nás byla dvakrát taková.

 

     Do druhého poločasu bohužel tedy nenastoupil ani Martin Sobotka a tak jsme museli přeskupit mužstvo. Já jsem se posunul až do obrany, Svoboda šel na zálohu a v útoku jsme měli Filipa Kunce, který hraje fotbal v podstatě druhým rokem a Pepu Zvolánka, což je golman béčka. Není tedy divu, že ve druhé půli se nám nepodařilo souvisle pár minut držet balon. Vyplynulo to ze situace jaká na hřišti byla tak, že jsme pouze a jenom bránili náskok, který jsme si udělali v první půli. Naštěstí v Malči je hřiště snad ještě menší než u nás, takže pokud někdo zaleze a brání, tak se branka dobývá hodně těžko. My jsme navíc zvládli především uskákat nákopy a byli jsme na naší půlce lepší v osobních soubojích. Domácí tam měli jeden nebo dva závary, kdy jsme ale střely z vápna vždy dokázali zblokovat a pár střel z dálky, se kterými ale Uhlíř nemohl mít větší problémy. Naopak Pepa Zvolánek šel asi dvakrát sám na brankáře, ale pokaždé jej pouze trefil a stejně tak Filip Kunc měl dvě gólové šance, ale naložil s nimi prachbídně. V 88. minutě ještě zahrál rukou malou domů ve velkém vápně Uhlíř, kdy si chytl sám svůj nepovedený odkop, ale Prokše, který celý zápas pískal hrozně, zmátl a ten proti nám nepřímý kop nepochopitelně neodpískal.

 

     Troufnu si říct, že pokud bychom ve druhé půli měli vepředu Adama Kunce a nebo i třeba rychlého Baráka, že bychom vyhráli vyšším rozdílem, ale vzhledem k předvedené hře, tak zaplať pánbůh za ty vydřené tři body. Ten druhý poločas byl herně jednoznačně nejhorší, co jsme zatím letos předvedli (a asi i s loňskou sezonou). Zkušenější tým než Maleč by nás určitě potrestala.

Vždycky zde bilancuji, zda je výsledek zasloužený. První půli jsme byli lepší a nebezpečnější a dvě branky vstřelili. Maleč byla dopředu naprosto bezzubá a proto nejde hovořit o tom, že by si zasloužila jiný výsledek.

 

     Hvězda dne asi dnes musí zůstat v obraně a jako neochvějná jistota opět působil Míra Dubský a tak ji udělím jemu. U střely dne to bude horší, ale střelou dne zvolím nejhorší střelu a to od Zbyňka Zadiny. Protože se mu tak šikovně nepovedla, že vlastně našel na zadní tyči úplně geniálně Čejku a padl z toho převelice důležitý první a vítězný gól Adama Kunce.

 

Góly: 14. Kunc A. (Čejka), 16. Čejka (bez asistence)

 

Sestava: Uhlíř - Sobotka (46. Zvolánek J.), Dubský, Pavlík P., Zadina - Čejka, Pavlík M., Zvolánek, Šrámek - Svoboda, Kunc A. (30. Kunc F.)

 


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář