Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mírovka B - Keřkov 0:1 (0:0)

6. 10. 2014

 

Do Mírovky jsme jeli v poměrně silném složení. Chyběl zraněný Dobrovolný, za kterého ale jel Zadina, což je určitě solidní záskok. A kukuřici obdělávajícího útočníka Jeřábka nahradil vepředu Háněl. Navíc po delší době opět přijel Honza Půža, který tak zaujal místo uprostřed zálohy a to bylo znát.

 

Vstup do utkání jsme měli poměrně svižný, ale vydrželi jsme pouze nějakých pět minut. Poté nás skoro celý první poločas Mírovka přehrávala. I když přehrávala je možná trochu silné slovo, ale rozhodně měla více ze hry (a hra je pro tento zápas taky silné slovo). Kde jsme domácí nestíhali, tak to bylo především na krajích, kde měla místní rezerva dvě posily z áčka (Dvořáka a Lacinu), kteří zakládali či zakončovali většinu nebezpečných akcí. V prvních třiceti minutách jsme především v obraně vyráběly obrovské množství chyb - především nedůraznými a nepřesnými odkopy či špatným hlídáním domácích útočníků. Mírovka však téměř všechny své akce zakončovala střelami z 20 metrů a dále. Proto Matějka všechny situace v pohodě vyřešil. A víckrát šly střely vedle než na něj. My jsme zahrozili snad jenom Půžou a Hánělem střelou z velkého úhlu. Ale na bránu od nás pořádně také nic nešlo.

 

Do druhé půle už jsme vstoupili o poznání aktivněji a nějakou šanci si vypracovali. Nejdříve však zahrozili domácí, kdy po takovém nevinném autu trefil mírovský kapitán křížnou střelou z úhlu tyč. Za nás měli nějaké šance Kunc se Svobodou, ale branku ještě nevstřelili, to se povedlo až Adamovi Kuncovi v nějaké 60. minutě po rohu Čejky, když se prosadil na první tyči střelou svou slabší levou nohou. Sice balon narazil pouze do tyče, od té se však odrazil do golmana, který nedokázal zareagovat a balon si tak našel cestu do sítě. Od této chvíle jsme se zbylou půlhodinu pouze bránili, snad jedinkrát si pořádně nepřihráli, o nějaké kombinační akci nemohla být ani řeč. Navíc ještě pan Ondráček pískal hodně úzkostlivě a téměř každý souboj o míč hodnotil jako faul - kam se hrabe na sudího, který pískal v sobotu v Keřkově béčko...A jelikož bránícím týmem jsme byli my, tak ty fauly se pískaly především proti nám. Zhruba od 75. minuty se pak ještě vysunul na hrot domácí stoper, se kterým se stáhnul Honza Půža a to jsme už opravdu balony pouze křápali dopředu. Avšak díky tomu, že domácí bránili v malém počtu se po brejcích dostali do supršancí oba útočníci. Svoboda po pěkné obhazovačce beka trefil pouze do golmana, Kunc dvakrát netrefil sám před golmanem bránu. I přes obrovský nápor domácích jsme to ale ve vápně nějak uhňácali a uskákali a vítězství tedy uhájili.

 

V tomto momentě většinou píšu hodnocení, zda je výsledek zasloužený či nikoliv. Nebude tomu jinak ani dnes a dle předvedené hry jsme si v Mírovce vyhrát nezasloužili. Ovšem jaká by byla hra pokud by třeba první branku vstřelila místo tyče Mírovka, či pokud by to bylo delší dobu 0:0, to nikdo nedokáže říct, protože druhý poločas jsme začali určitě lépe než ten první. My jsme bohužel po té vstřelené brance zalezli a pouze bránili výsledek. V tomto případě ale účel světí prostředky, do té obrany dalo všech 11 lidí na hřišti všechno a tabulka se naštěstí nebude ptát jakým způsobem jsme ty body získali. Důležité je, že tam jsou.

 

Rubriku střelu dne bych nejradši přestal vyhlašovat, protože my dáme opět jediný gól a jinak z pomalu všech svých šancí netrefíme bránu nebo to dáváme golmanovi do ruky. Takže střela dne je opět ta jediná gólová a zároveň jejího autora Adama Kunce vyhlašuji i jako hvězdu utkání. K té veliké dřině, kterou předvedl při napadání i pomáhání v obraně přidal ještě krásnou vítěznou branku z těžké pozice a jelikož v posledních zápasech jsem to již několikrát chtěl dát jemu, tak dnes neváhám. Ostatní adepti totiž dnes celkem dost chybovali - ať už beci či Petr Pavlík v rozehrávce a stejně tak i Matějka udělal nějaké chyby, jednou dokonce namazal z deseti metrů hostujícímu útočníkovi, který naštěstí nezpracoval dobře. Proto je tato volba pro mě jasná.

 

Příští týden hostíme doma nebezpečnou Českou Bělou u které bude záležet v jaké přijede sestavě. Pokud přijedou kompletní, tak budou určitě hodně silní a ani bych si nedovolil říct, že budeme nějakými velkými favority, i když tabulka by k tomu mohla svádět. Šmolovy svůj zápas v Lípě s místní rezervou výsledkově nezvládli a tak máme na čele tabulky krásný tříbodový náskok a v tabulce pravdy skvělých plus deset - a právě tyto body musíme v neděli doma proti Bělé uhájit a zvítězit.

 

 

Sestava: Matějka - Wasserbauer (Pavlík M.), Dubský, Pavlík P., Zadina - Čejka, Zvolánek, Půža, Svoboda - Háněl (Šuška), Kunc

 


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář