Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nová Ves u Světlé - Keřkov 1:2 (0:1)

12. 8. 2015

 

     První letošní zápas sezony jsme odehráli venku na půdě nováčka z Nové Vsi, který loni prošel čtvrtou třídou jak nůž máslem s neskutečným průměrem 4,8 vstřelených branek na zápas. Právem jsme tedy ze soupeře měli patřičný respekt. Do nové sezony nám nějací hráči přibyli a někteří samozřejmě ubyli. Martin Matějka minimálně pro podzim opět kvůli zahraničním pracovním povinnostem nastupovat nebude, stejně tak je pracovně vytížen jeden z nejlepšcíh hráčů loňské sezony Honza Půža. Jako nové posily jsme přivítali našeho odchovance Pavla Šrámka, po zranění vrátivšího se Zadinu a z Přibyslavi zapůjčeného Martina Sobotku.

 

     Letos jsme měli odehráno opravdu celkem dost přáteláků, celkem tři, a myslím si, že to na nás bylo znát. Balon nám nějak extra nepřekážel, chvílemi jsme opravdu hráli i fotbal a nikoliv kopanou. Hlavně v první půli jsme ze hry měli více než domácí a už od začátku se rodily pološance až šance. Na začátku zápasu Martin Sobotka vstřelil gól, jenž pro údajný ofsajd nebyl uznán. A tak jsme se poprvé radovali v 15. minutě, kdy si dlouhý balon po chybě domácího beka našel Adam Kunc a z úhlu prostřelil tvrdou ranou pod víko brankáře. Potom se hra přelévala, ani jeden z týmů nedokázal udržet dlouho balon na svých kopačkách a do poločasu už branka nepadla. Největší šanci domácích měl v první půli útočník Vávra, když hlavou loboval vyběhnuvšího Uhlíře - balon však šel vedle.

 

     Nevím co se s námi stalo o přestávce, ale jako kdyby do druhého poločasu nastoupilo jiné mužstvo. Nedokázali jsme podržet balon nebo si pořádně přihrát. V 52. minutě jsme zbytečně ztratili balon na levé straně a po Zadinově kiksu, kdy mu lehký centr projel pod nohou, domácí útočník pohodlně skóroval do prázdné brány. Potom jsme přežili jednu infarktovou záležitost, když centr z naší pravé strany úplně osamocený hráč na zadní tyči napálil místo do stíě do tyčky.

 

     Pak už se hra kolem nějaká 65. minuty srovnala a domácí už si nějaké výrazné šance nevypracovali. Oby týmy hodně hrozili ze standardek, neboť pan rozhodčí Ondráček pískal na obě strany hodně úzkostlivě. Měli jsme několik přímáků kolem vápna, ale buď chytil golman nebo jsme trefili pouze zeď. Jiná standardní situace, a to rohový kop, se však v 84. minutě ujala. Nejdříve zakončoval Adam Kunc, obranu však nepropálil. Míč se ale k němu vrátil zpět a to už si s ním poradil a zhruba z penalty jej levačkou napálil nechytatelně vedle golmana. Vedli jsme tedy 2:1 a do konce zápasu už jsme to nějak ubránili, určitě tam byli i šance na třetí gól, ale ten se také nepodařilo vstřelit. V poslední minutě zápasu ještě předvedl infakrtovou situaci Wasserbauer, který dával Uhlířovi malou domů, ale domácí hráč to viděl dopředu a tak byl u balonu náš golman opravdu pouze o fous dříve. Jeho odkop ještě šel navíc doprostřed hřiště, kde se jeden z domácích snažil z první trefit odkrytou branku, naštěstí mířil vedle.

 

     Domácí byli určitě těžkým soupeřem a body se z jejich hřiště nebudou vozit snadno. Jejich tým je sice víceméně založen na dvou hráčích - útočnících Vávrovi a Závorkovi. Ti ale jsou na třetí třídu určitě nadprůměrnými hráči. Celkově se v neděli jednalo o vyrovnaný zápas a remíza by mu více slušela, těsné vítězství nás však rozhodně těší a určitě se jedná o dobrý start do sezony. Kord když jsme na jaře nevyhráli venku jediný zápas. Musíme toto však potvrdit výhrou doma proti Lešině, jinak by bylo toto vítězství k ničemu.

 

     Určitě je potřeba pochválit celou defenzivu, Míra Dubský hrál opět výborně. Skvěle se také jeví Martin Sobotka, který byl pro domácí pernamentním nebezpečím na své pravé straně. Hvězdu dne však za dva góly a také příkladnou pomoc do defenzivy udělím Adamu Kuncovi. Střela dne půjde také za ním a to za první gól, kdy se z úhlu trefil parádně.

 

 

Sestava: Uhlíř - Wasserbauer, Dubský, Pavlík P., Zadina - Čejka, Zvolánek, Šrámek (63. Pavlík M.), Sobotka - Kunc, Svoboda (85. Čepl)


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Adam Kunc - hvězda kola :)

Záďa, 13. 8. 2015 7:28

http://www.fotbalunas.cz/hrac-kola/279/hracem-1-kola-iii-trida-havlickuv-brod-se-stava/