Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohled B - Keřkov 0:0 (0:0)

22. 9. 2014

Do Pohledu jsme jeli s tím, že se nám tam výsledkově příliš nedaří. Výhru si odsud žádnou nepamatuji, pouze loni jsme remizovali 0:0, kdy domácí podržel Pepa Mošnerů odvoláním již udělené červené karty ve třetí minutě. Dnes červený kartonek opět sehrál svoji roli, i když jiným způsobem...

 

První půle byla od obou týmů taková hra od vápna k vápnu. Žádná z obran se nedopouštěla nějakých chyb, že by se zrodila na jedné či druhé straně nějaká výraznější šance. Tedy my vlastně jednu jedinou měli, kdy Jeřábek obral domácího beka o balon a posílal jej před bránu, kde pohledský golman ukopl míčl Kuncovi těsně před nohou a ještě mu tak dal jesle, jinak by náš útočník trefoval do prázdné. Střelu na bránu jsme vyslali pouze jednu kapitánem Pavlíkem, který z rohu velkého vápna pouze našel připraveného brankáře. Matějka nemusel v první půli řešit skoro vůbec nic - až na nechtěnou malou domů od zad Svobody.

My jsme se v první půli snažili hrál hodně po stranách, hlavně po té levé, a byla škoda, že jsme nedokázali dobře nacentrovat, ať už se jednalo o Čejku a nebo oba útočníky, tak se vždy s balonem pomazlili o trochu více než by bylo zdrávo a následně o něj přišly, místo aby zavařili obraně nějakým centrem.

 

Začátek druhé půle byl v podstatě stejný jako ta první. Žádný z týmů si nevytvořil nějakou gólovou šanci, nikomu se moc nechtělo hrát. Vše se změnilo asi v 60. minutě, kdy Jeřábek šel skluzem do dlouhého balonu, u kterého byl o chloupek později než golman a od rozhodčího Prokše za to dostal druhou žlutou kartu a tedy červenou. Nutno říct, že minimálně hodně přísná byla, ale na to si nechci stěžovat. Naopak od té chvíle, kdy jsme hráli o deseti jsme se probrali, začali běhat a teprve tehdy to byl fotbal, jaký jindy hrajeme normálně - tedy bojovný, běhavý a týmový. Pramenilo z toho spoustu našich pološancí, kdy nám vžýdycky chyběl kousek  ve finální fázi, abychom mohli ohrozit domácí branku. Zhruba 20 minut před koncem domácí stoper a kapitán Horáček vzal Adama Kunce ve vápně přes obě nohy (po zápase to sám i přiznal), avšak penalta se nepískala. Kunce potom nahradil střídající Háněl, který mohl v 75 . minutě rozhodnout o třech bodech, kdy šel od půlky zcela sám na domácího golmana. Ani žádný obránce už se s ním nevracel, všichni se zastavili a jenom čekali jak to dopadne. Bohužel však trefil pouze nohu vyběhnuvšího Vašíčka. A tak se do konce zápasu již nic dramatického neudálo ani na jedné straně a zápas skončil opět bezbrankovou remízou.

 

 

Střelu dne je dnes opravdu těžké vyhlásit, takže vyhlásím tu Petra Pavlíka z první půle. I když to nebyla rana, byla alespoň trochu umístěná k tyči a šla na branku.

Jako hvězdu zápasu jsem vybral Lukáše Dobrovolného, který měl proti sobě dva celkem dobře rychlostně vybavené útočníky, avšak předvedl bezchybný výkon a za celý zápas přes něj jedinkrát nikdo neprošel.

 

Jinak se jednalo o zápas takový bezkrevný, na obou stranách chybělo větší nasazení a proto si ani jeden z týmů nezasloužil vstřelit branku. Smutné je to, že my jsme to nasazení předvedli až v deseti lidech, ale to už zase bohužel nebyl tak velký prostor na to, abychom si vypracovali více šancí. Možná nám chyběl Honza Půža, který by v tomto zápase mohl být tím rozdílovým hráčem a nějakou gólovou situaci by vymyslel. Já jsem o tom přesvědčen.

 

 

Sestava: Matějka - Dobrovolný, Dubský, Pavlík P., Wasserbauer - Čejka, Pavlík M., Zvolánek, Svoboda (Šuška) - Kunc (Háněl), Jeřábek

 


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář