Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohled B - Keřkov 1:5 (0:1)

10. 5. 2016

 

     Jeli jsme pro v tomto kole do Pohledu, který nám měl rozhodně co vracet - naše podzimní domácí výhra 8:0. Je docela zajímavé to, že když jsme na jaře jeli do Leštiny, tak byla Leština v tu dobu na posledním místě, když jsme jeli do Borové, tak byla Borová v tu dobu na posledním místě a teď to samé nastalo i s Pohledem. Proto jsem očekával, že budou domácí posilněni o hráče áčka, aby béčko ve 3. třídě zachránili, neboť je v této soutěži již několik sezon v kuse. Nakonec ale nikdo nenastoupil a jednalo se tak pouze o hráče rezervy. Pravda, Krpálek, Sobotka či veteráni Polák s Moučkou za áčko občas hrají, ale je to určitě spíše tak, že to jsou hráči béčka pomáhající áčku a ne naopak. Nečekaně velký problém se sestavou jsme však měli my. Z různých důvodů do tohoto zápasu chyběli Dubský, Wasserbauer, Svoboda, Barák a Šrámek. Pouze Šrámek na jaře spíše střídá, jinak všichni členové základní sestavy. Díky tomu se tak na stoperu představil Honza Jeřábek, na pravé záloze opět Šuška a do útoku se postavil Zadina.

 

     A byl to právě posledně jmenovaný, který otevřel skóre, když jej hned na začátku utkání oslovil přihrávkou do vápna po vybojovaném balonu Petr Pavlík. Náš provizorní útočník se s tím nemazal, zakončil z levé strany vápna bodlem pravou nohou a ta střela letěla křížem k pravé tyči přes bezmocného domácího golmana. Od této chvíle jsme se ale snad až do konce prvního poločasu převážně bránili. Hráli jsme v první půli do kopce a bylo to znát. Domácí se snažili kombinačně přecházet do útoku, ale naše obrana fungovala výborně a dokázali jsme většinu šancí zastavit před vápnem. Jednou se Pokorný uvolnil na vápně kličkou přes Dobrovolného a už byl sám před brankářem ve veliké šanci, naštěstí netrefil bránu. Další asi čtyři střely potom přišly z větší vzdálenosti, ale žádná netrefila branku a ani nebyly tak důrazné, určitě by si s nimi Uhlíř poradil. A ještě jsme přežili v první půli hodně standardek, které má Pohled nebezpečné, neboť výškový průměr má určitě o dos vyšší než my. Ale uskákali jsme to dobře a i v tomto ohledu pomohl Olda, který balony dobře vyrážel. Potom ještě lehce dezorientovaný Dobrovolný uklízel centr po zemi, který šel skrz naše území na rohový kop a treil pouze pár centimetrů vedle naší tyčky.

My jsme v první půli toho dopředu moc neměli, vzhledem k tomu, že jsme se hodně bránili, tak jsme tam měli akorát dva brejky, jednou Adam Kunc, který ale netrefil branku a jednu velkou šanci měl Martin Pavlík, který opět po akci našeho kapitána, se ocitl na penaltě zcela sám před brankářem, bohužel mu ale balon skočil a tak šel vysoko nad. Za první půli naše vedení úplně zasloužené nebylo, ale jak jsem psal, obrana na hranici obětování hrála výborně.

 

     Do druhého poločasu už jsme hráli z kopce my a bylo to znát. Hra se minimálně vyrovnala, ale spíše jsme měli více balon na svých kopačkách. Přesto se však skóre vyrovnalo a to když Dobrovolný špatně trefil vysoký balon, který se po nepovedeném odkopu stočil na naší branku. Olda Uhlíř ale nepochopitelně balon nechytl do ruk a snažil se jej pro jistotu odehrát nohou, ačkoliv o nahrávce absolutně nemohla být řeč. Točící se balon bohužel nezkrotil a ten skončil v naší síti. Nutno dodat, že balon šel z vápna, Olda stál na čáře a nikdo jej neatakoval. Takže se jednalo o čistý ukázkový vlastenec našeho golmana, který jinak do té doby chytal spolehlivě.

 

     Nás to vyrovnání trošku nakoplo a začli jsme konečně trochu kombinovat. Po hodině hry se Adam Kunc naštval a během čtvrt hodiny takřka sám celé utkání rozhodl. Nejdříve utekl z levé strany po Čejkově přihrávce, kdy domácím zadákům ukázal svou rychlost a na první tyč překonal golmana, který čekal spíše střelu křížem. Svůj druhý gól přidal po individuální akci, kdy domácímu bekovi odebral balon a opět upaloval sám na golmana, tentokrát z pravé strany a ještě měl proti sobě stopera. Nakonec ale vystřelil z celkem velkého úhlu a balon skončil v pohledské síti. Já jsem to viděl z půlky a docela jsem se divil kudy to do brány prošlo, nicméně prý ten balon golmanovi těsně před rukama zaplaval a změnil směr a navíc to byla velká rána. Čistý hattrick potom náš kapitán dodvršil hlavou z penalty po přesném centru Petra Pavlíka z pravé strany. V poslední minutě zápasu pak ještě skóre upravil krásnou střelou zpoza vápna pod břevno volný Petr Pavlík.

 

     Náš golman jinak ve druhém poločase moc práce neměl, ještě jsem si teď vzpomněl, že jednou na něj sám běžel Hejkal, který utekl naší obraně, ale bránu netrefil. Jinak tam bylo opět pár standardek, ale žádné vážné nebezpečí. Myslím si, že opravdu rozhodlo to, že jsme přežili první poločas kdy jsme hráli do kopce bez inkasované branky a také se ve druhé půli projevila naše lepší fyzička. Pohled už nebyl tak nebezpečný, neboť měl horší pohyb než v první půli.

 

     Střelu dne mám dnes celkem jasnou a to Petr Pavlík a jeho poslední gól, který zapadl pod břevno. A u hvězdy zápasu by to měl být logicky Adam Kunc za hattrick. Snad mi to promine, ale já jsem tam viděl jeden lepší výkon. A to opět Petr Pavlík, neboť za ten zápas má 1+2 a myslím, že především díky němu nám domácí nevstřelili žádný gól. A výborně se pral s Polákem, se kterým většinu soubojů vyhrál a ty jejich vzájemné souboje museli hodně bolet oba dva aktéry.

 

    Hněvkovice pouze remizovali v Sobíňově a tak jsme se na ně dotáhli už pouze na dva body. Už po našem vzájemném zápase jsem psal, že Hněvkovice těch potřebných sedm bodů ztratí (zatím čtyři) a pořád si zatím stojím, že ještě ztratí. Nicméně to bychom museli vše vyhrát a to je těžký úkol. Navíc třeba těch bodů nakonec nemusí ani být sedm, protože jak se zdálo, že rozdíl ve skóre je vysoký, tak za poslední tři zápasy máme skóre 12:1 a Hněvkovice 3:2 takže jsme stáhli 10 gólů za tři zápasy. Nyní máme pouze o jednu branku horší rozdíl. Uvidíme, bude to ještě zamotané, pro nás platí to, že musíme jít zápas od zápasu a snažit se vyhrát úplně každý zápas. Už hned další bude určitě těžká prověrka, neboť Maleč na jaře má výborné výsledky. Samé výhry, pouze remíza v České Bělé a prohra o gól v Hněvkovicích, takže nás určitě čeká těžký souper.

 

 

Góly: 52. Uhlíř vlastní - 8. Zadina (Pavlík P.), 62. Kunc (Čejka), 66. Kunc (bez as.), 75. Kunc (Pavlík P.), 90. Pavlík P. (Zvolánek)

 

 

Sestava: Uhlíř - Dobrovolný, Jeřábek J., Pavlík P., Jeřábek V. - Čejka (74. Zvoláenk J.), Pavlík M., Zvolánek M., Šuška - Kunc A., Zadina (76. Kunc F.)

 


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář