Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šmolovy - Keřkov 1:0 (1:0)

27. 10. 2014

Do Šmolov jsme odjeli až na maroda Honzu Půžu kompletní, byli už i oba krajní beci.

Domácí začali náporem a hned v první minutě měli nebezpečnou situaci, kterou jsme zblokovali na roh. Bohužel tento nápor přinesl hned v 5. minutě rozhodující okamžik celého zápasu. Po nevinném autovém vhazování, kdy si domácí hráč předkopl nechytatelně balon, se jej snažil uklidit Lukáš Dobrovolný do bezpečí. Při odkopu však trefil balonem pouze mé stehno a ode mě balon putoval přímo před šmolovského útočníka, jenž nadvakrát propasíroval balon přes Matějku. Opravdu víceméně náhodná a hodně smolná situace.

 

My ještě před tímto gólem trefili břevno, kdy po rohu hlavičkoval Kunc. A hned po gólu po chybě domácí obrany a dobrém napadání Kunce pádil sám na bránu Jeřábek. Na to, že šel sám na bránu, tak celkem nesmyslně střílel z velké dálky, avšak i tak trefil tyč. Od tyče se balon odrazil opět k němu ideálně na nohu, ale opět nepochopitelně trefil pouze ležícího golmana. I dál jsme v první půli hráli většinou lépe jak Šmolovy, další šanci měl Svoboda a Čejka. Ani jeden však netrefili ideálně. Domácí zahrozili ještě velmi jedovatou střelou z dálky, kterou Matějka vyrazil před sebe a tak tak zachránil před dobíhajícím útočníkem. A také ještě asi další dva brejky, kdy jim k ohrožení branky chyběl vždy kousek.

 

V první půli jsme ale minimálně v mezihře byli určitě lepším týmem a proto jsme toho chtěli využít v druhém poločase ke srovnání, navíc jsme také hráli z největšího kopce na okrese. To nám ale nějak výrazně neprospělo a ve druhé půli už jsme nedokázali být tak nebezpeční jako v té první. Za zmínku stojí určitě dvě střely Svobody po odražených balonech na vápno, kdy bohužel ani jednou netrefil bránu. Naopak Šmolovy zahodili dva celkem jasné a gólové brejky. To už ale v čase, kdy jsme měli hru hodně otevřenou. Druhý poločas měl celkově takové desetiminutovky. Vždycky jsme chvíli tlačili my, pak chvíli domácí. Ale náskok si již pohlídali, většinou jej pouze uskákali, protože kombinačně to moc nešlo. Většina domácích byla vyskládaná na vápně s tím, že hráli na rychlé útočníky, a tak jsme se snažili dávat do vápna centrované balony. Také na nás bylo ve druhém poločase spousta faulů, bohužel z té hromady standardních situací jsme však nic nevytěžili.

 

Při této zmínce bych se ale zastavil ještě i u rozhodčího, protože ono se těžko něco dá vytěžit ze standardek, když dva domácí stopeři předváděli téměř při každém centru zápasnické chvaty. Především ten plešatý tam měl tři nebo čtyři jasné skládky, které by musel člověk vidět i z letadla. Bohužel takový vyjukaný mladík, kterého tam necitlivě pan Fiala nasadil, si netroufne písknout penaltu proti domácím v takové siutaci. Ale kdyby to bylo aspoň jednou. Toto se opakovalo opravdu minimálně čtyřikrát. Stejně tak pan Neuvirth nerozdával žluté karty. A to na obou stranách. Za nás měli bratři Pavlíkovi po falulech každý po jedné určitě inkasovat, zato domácí pravý bek v žádném případě neměl dohrát první půlku, ten byl jak smyslů zbavený, předvedl tři žluté zákroky a ještě strkal do ležícího Jeřábka po dalším ze svých faulů. Pochopil to i domácí trenér a tohoto beka o půlce stáhnul.

 

Ale rozhodčí co pískají tuto naší pralesní soutěž se prostě bojí pískat takovéto věci, kord proti domácím, kdy tam stojí půlka vesnice a křičí při každém doteku na jejich hráče. Stejně by to pravděpodobně dopadlo i kdyby se mělo jednat o naše hráče - taky by nás nepotrestal, i když by to bylo oprávněné. A myslím, že jsme to doma také zažili, že se to rozhodčí prostě bál odpískat, takže na to si nelze stěžovat.

 

Myslím si, že by zasloužená byla remíza a souhlasili s tím i někteří domácí hráči. Ovšem v těchto zápasech je to vždy o první brance. Tu jsme inkasovali smolně my a Šmolovy už to pak vzadu nějak ukopali, naopak po brejcích mohli zvýšit. Pokud bychom tu první branku vstřelili my, hráli bychom to naprosto stejně, a věřím, že bychom také vyhráli. Chybělo snad jenom těch pár centimetrů při hlavičce Kunce a mohlo být vše jinak. Takto se tabulka vyrovnala a jaro bude ještě hodně zajímavé. Nicméně oba dva týmy čekají ještě poslední těžké podzimní zápasy, kdy se může stát cokoliv a tak může jeden z týmů klidně vést o tři body ještě před zimní přestávkou. Uvidíme.

 

Hvězdu dne dnes nemám moc komu určit, všichni do toho dali maximum a soupeř nám toho vepředu až zas tolik nedovolil. Dám ji tedy dnes Davidu Wasserbauerovi, protože hrál většinou na nebezpečného Hrdličku a pohlídal jej bez nějakých problémů.

Střela dne byla ta, která šla z hlavy (nebo spíše z ucha) Adama Kunce na břevno a byla to ta osudová střela. My jsme totiž inkasovali hned z následující protiakce domácích.

 

Sestava: Matějka - Dobrovolný (Háněl), Dubský, Pavlík P., Wasserbauer - Čejka (Šuška), Pavlík M. (Novotný), Zvolánek, Svoboda - Jeřábek, Kunc


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zhodnocení zápasu

Předseda, 2. 11. 2014 19:12

Šmolovy byly v prvnim poločase lepší. Ve druhé půlce byl lepší Keřkov.

Šmolovy

blady, 28. 10. 2014 23:04

Fotbalu nerozumíš!!! Byl jsi asi na jiném fotbalu!!!

Re: Šmolovy

Bimbo, 29. 10. 2014 7:44

Tak to chci teď vědět konkrétně jednu jedinou věc, která na tomhle není pravda.