Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sobíňov - Keřkov 1:2 (0:1) 2015

19. 10. 2015

 

     Nejdříve než začnu psát report, tak vám musím říct na co jsem přišel - podíval jsem se na report posledního zápasu ze Sobíňova a až mě mrazilo v zádech. Zápas se odehrál 18.10. 2014 (teď 17.10). Chybělo nám několik hráčů základní sestavy. Pískal stejně jako teď Kutil. Šli jsme v první půli, kterou jsme měli lepší do vedení Adamem Kuncem, potom jsem zůstali chrápat v šatně, chyba golmana Matějky a srovnání a rozhodl v 80. minutě střídající hráč béčka Jirka Novotný. Dokonce mě ani stránky nechtěli pustit dál s tím, že tenhle článek jsem už jednou psal, musel jsem tedy v nadpise dát za výsledek 2015. Po přečtení tohoto reportu si fakt skočte ještě na ten starý, je to něco neuvěřitelnýho: odkaz zde

 

     Do zápasu nám chyběli marodi Sobotka a Zadina a také oslavující Svoboda a Šrámek - všichni čtyři hráli v posledním zápase proti Bělé v základní sestavě, takže určitě oslabení. Do sestavy se ale vrátil Adam Kunc, i když to u něho nebylo úplně ideální a další absentéry nahradil Šuška, Jeřábek a navrátilec po nemoci Wasserbauer. Sestava to ani po vypadnutí čtyř hráčů z kádru nebyla špatná, což mě těší a zcela jasně to ukazuje, že máme nyní silnější kádr než loni.

 

     V první půli jsme byli aktivnější s balonem, většinu svých akcí jsme tahali po levé straně přes Pavla Čejku, který hýřil takovým pohybem, který jeho strážce nezvládal zachycovat. Nejdříve ještě Čejka střílel z úhlu z kraje vápna na první tyč, ale trefil pouze boční síť. Jinak naše aktivita příliš šancí nepřinesla, pouze nějaké nepřesné střely z dálky. Ujala se tedy až akce ve 40. minutě po ose Wasserbauer - Zvolánek - Čejka - Kunc, kdy náš levý záložník připravil Adamovi ze strany centr přesně na nohu a pro nejlepšího kanonýra soutěže už nebyl takový problém nastavit levačku a trefit do odkryté části brány na první tyč.

 

     Domácí hrozili především ze své levé strany přes Ondráčka, který několikrát střílel, ale nikdy nijak nebezpečně pro Uhlíře. Dále byli ještě domácí nebezpeční z mnoha standardních situací, které vznikly hlavně z toho, že sudí Kutil byl v první půli celkem úzkostlivý a pískal i drobné kontakty jako fauly. Nutno říct, že na obě strany a hra se tím hodně kouskovala. Sobíňov však zahrával své standardky mnohem lépe než my a byl z nich nebezpečný. Kafka zvedal centr hlavou a naštěstí našel pouze rukavice našeho golmana, ale být to o kousek výše, asi by se Sobíňov dostal v té době ještě do vedení. Nicméně poločas skončil celkem zaslouženě naším vedením.

 

     Při vstupu do druhé půle nás ale domácí začali jednu chvíli přehrávat, neboť hodně do kombinace zapojovali krajní beky a vytvářeli tak přečíslení. Většinou z toho však opět byli pouze standardní situace - nějaké fauly a spoustu rohů. Všechny však bravurně řešil Uhlíř a balon vždy sebral někomu z domácích z hlavy. Ovšem při ojedinělé šanci, kdy si dlouhý nákop zpracoval na vápně Ondráček tísněn Jirkou Šuškou v 53. minutě, náš brankář určitě čisté svědomí neměl. Domácí záložník z hranice vápna jen tak lehce ťuknul do balonu a míč poslal velmi slabou střelou do brány. Sice to šlo přesně k tyči, ale do té brány se to sotva došouralo. Prý našeho brankáře překvapila ta pohotovst s jakou domácí záložník ťuknul do míče.

 

     Zhruba od 60. minuty už jsme ale opět vyrovnávali hru a pomalu přebírali otěže na naší stranu. V této pasáži mezi góly to bylo takové nahoru dolů, ale výraznější šance ani na jedné straně. Škoda, že zároveň v této době musel střídat pro obnovu zranění Adam Kunc. Ve druhé půli už jsme tolik nevyužívali Čejku, ale naopak hráli především po pravé straně, kde byl hodně aktivní Jirka Šuška, jenž se asi třikrát dokázal uvolnit a dvakrát dával nebezpečně balon do vápna a jednou se pokusil o střelu, která mu nesedla.

 

     V 83. minutě se však na nás usmálo štěstí, Šuška po své akci vybovojal rohový kop, který i sám zahrával a posadil při něm balon krásně na hlavu střídajícího Filipa Kunce, který se na hranici malého vápna vyšrouboval na svojí postavu neuvěřitelně vysoko a hlavou zamířil nechytatelně na zadní tyč domácí brány. V dalších minutách už jsme se soustředili spíše na bránění náskoku a bez větších potíží se nám to povedlo, opět se dařilo situace hasit Uhlířovi v bráně.

 

     Tentokrát byla hra hodně vyrovnaná, obě mužstva se snažila hrát spíš fotbal než kopanou, což je mi vždy sympatické. My jsme z toho vyšli spíš jako šťastnější a já bych řekl, že i přes tu jednu chybu, zápas rozhodli golmani. Protože oba týmy měli spoustu standardek a Uhlíř v naší bráně při nich to pokutové území fakt celé opanoval, naopak my jsme dali branku po rohu z malého vápna. Tam by asi golman měl být a boxovat. Logičtější by bylo, kdybychom vyhráli minulý týden a v Sobíňově to byla remíza, respektive více by to odpovídalo obrazu hry. Jak ale známo, tak fotbal si na logiku nehraje a tak jsme uhráli velmi cenné vítězství na půdě dobrého soupeře.

 

     Střela dne celkem jednoznačně Filip Kunc, neboť jak jsem již psal, tak se na tu hlavičku vyšvihl opravdu famózně. Na hvězdu zápasu by v tomto zápase mohla aspirovat komplet celá obrana, všichni čtyři hráli směrem dozadu hodně dobře a myslím si, že by to mělo být ideální složení naší defenzívy. Já jsem ale vybíral mezi Čejkou a druhým krajním záložníkem Šuškou. Každý byl nejaktivnější náš hráč v jednom poločase a má jednu gólovou asistenci. Vyhrál to ale u mě Jirka Šuška, neboť ještě zároveň hlídal nejnebezpečnějšího hráče domácích Ondráčka a tento úkol zvládal celkem dobře.

 

Góly: 42. Kunc A. (Čejka), 83. Kunc F. (Šuška) - 53. Ondráček

 

Sestava: Uhlíř - Barák, Dubský, Pavlík P., Wasserbauer - Čejka, Pavlík M., Zvolánek, Šuška - Kunc A. (62. Prchal), Jeřábek (71. Kunc F.)

 


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář