Jdi na obsah Jdi na menu
 


Staré Ransko - Keřkov 1:1 (0:1)

5. 9. 2016

 

     Na Staré Ransko jsme jeli kompletní a trenér tak mohl postavit nejsilnější možnou sestavu.

 

     Hned od začátku jsme na soupeře vlétli a už ve 2. minutě prodloužil dlouhý aut Vence kapitán Kunc a našel Čejku, který zakončoval přes hlavu zády k bráně a trefil přesně do šibenice domácí branky. Potom jsme v prvních 25 minutách měli ještě další šance. Především ta Vence byla stoprocentní. Po přihrávce opět Kunce z levé strany se objevil zcela sám před bránou, ve které ani nebyl připravený brankář, neboť se přesouval od první tyče. Asi by bylo lepší zakončovat hned z první a těžko by s tím někdo z bránících hráčů něco mohl dělat, pokud by tedy náš útočník trefil bránu. Naše nová posila se ale rozhodla si balon připravit a napálit jej nártem. Bohužel to ale trvalo o trochu déle než bylo třeba a skluzem se k němu dostal jeden z obránců a balon zblokoval. Potom měl ještě krásnou střelu z větší dálky Adam Kunc, ale ranský golman si skokem k tyči poradil.

My jsme v první půli přežili dvě velké šance, kdy při jedné vyplaval po lehkém centru z pravé strany domácí útočník sám na malém vápně, skákavý balon však přestřelil. A při druhé opět špatně vyběhl Uhlíř, což je kolorit posledních zápasů, domácí hráč jej přehlavičkoval, ale balon šel pouze z vnější strany do tyče. Pak tam i domácí měli nějaké náznaky a celkem dobré šance, ale ty zakončení už byly hodně nepřesné. Celkově si ale myslím, že většinu první půle jsme byli lepším týmem a klidně jsme mohli vést o více než o jednu branku.

 

     Do druhé půle jsme nastoupili bez Luboše Vence, který spadl na ruku, kterou má čerstvě po zlomenině. Ransko už trochu přitlačilo, ale první polovinu druhé části hráli oba týmy víceméně pouze po vápno a bez šancí. Na posledních asi 20 nebo 25 minut domácí už více otevřeli hru a z toho pramenili šance na obou stranách. U nás po brejcích, které jsme ale trestuhodně vždy nedotáhli do konce a zazdili je těsně před finálním provedení, a u domácích především ze standardních situací, které měli velmi silné. Sudí Dušek navíc zbytečně kouskoval hru a pískal na obě strany každý drobný náznak faulu. Z toho samozřejmě těžili domácí, neboť oni byli v tlaku. Takže do našeho vápna létal jeden centr za druhým. Dvě hlavičky vysokého stopera Janáčka šli těsně vedle tyče. U nás po pěkné akci Kunce na straně hřiště trestuhodně zahodil šanci na malém vápně Šrámek a trefil hlavou pouze golmana. Těsně před koncem zápasu pak šel ze strany ještě Adam Kunc v podstatě sám na brankáře, ale levačkou trefil pouze do golmana.

 

     Když už to vypadalo, že nejtěsnější náskok udržíme, tak v 93. minutě po našem odkopu od brány, který bohužel Uhlíř dokopl pouze nějakých 35 metrů před sebe, se k balonu po asi třech odrazech dostal nejnebezpečnější hráč domácích, útočník Janáček, a dvakrát se opět odrazil balon zpátky k němu. Nejdřív v souboji se Sobotkou a poté ještě se stoperem Krečmanem. Následně už byl uvnitř vápna a Uhlíř se mu vrhl pod nohy. Balon vyrazil, ale bohužel tak nešťastně, že opět trefil Janáčka někde do kolena a od něj už se dokutálel do brány. Tento gól byl velká shoda náhod a po něm ihned sudí ukončil zápas a už jsme z půlky ani nerozehrávali.

 

     Asi zřejmě před začátkem zápasu bychom bod z Ranska brali, ale po tom průběhu je to ohromná škoda a jsou to pro nás dva body ztracené. Ano, zápas to byl vyrovnaný a remíza je zasloužená, ale jenom malinko štěstíčka a mohli jsme si odvézt všechny tři body. Je to velká škoda a už podruhé ze čtyř zápasů (Lipnice) se nám stalo, že vedení 1:0 nedokážeme ze slibných šancí pojistit a necháme si v poslední chvíli zápasu relativně lacino vyrovnat.

 

     Jako střelu zápasu volím zcela jistě naší gólovou střelu, kterou vyslal Pavel Čejka. Nebyly to vyloženě nůžky, protože u toho nevyskočil, spíše pouze střela přes hlavu, ale zapadla perfektně. Ohledně hráče zápasu já mám také celkem jasno a je jím Martin Sobotka, který se po celý zápas úspěšně pral s Janáčkem, který je o hlavu vyšší a má dobrou hru tělem. Martin mu však nedovolil téměř nic a to vyrovnání, to byla fakt smůla, to se tak občas stane a rozhodně to nebyla jeho chyba. Byla tam chyba to, že jsme balon neodkopli dřív a nebo do toho nešli třeba za cenu faulu.

 

Branky: 93. Janáček Jiří – 2. Čejka (Kunc)

Sestava: Uhlíř – Wasserbauer (70. Dobrovolný), Krečman, Pavlík P., Sobotka – Čejka, Pavlík M. (55. Šrámek), Zvolánek, Svoboda – Venc (46. Zadina), Kunc

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář