Jdi na obsah Jdi na menu
 


Věžnice B - Keřkov 2:1 (0:1)

25. 8. 2014

Do Věžnic jsme jeli jednoznačně pro body, protože se nám na ně dlouhodobě daří. Nemám sice po rukou statistiku, ale máme s nimi určitě  jak doma, tak i venku, pozitivní bilanci.

 

První poločas tomu i nasvědčoval, nejdříve neproměnil velkou šanci Kunc, poté se po skvělém centru z pravé strany od Hozny Půži prosadil skákavou střelou do protipohybu Čejka. Do půle pak ještě neproměnil jednu velkou šanci Kunc a bylo tam i několik dalších pološancí, opět od aktivního Čejky a Půži. Hra Věžnic byla velmi neškodná a k našemu golmanovi se nedostala za celou půli jediná podřádná střela.

 

Vše tedy nasvědčovalo naší pohodové výhře a určitě jsme plánovali, že vedení navýšíme a všechny body odvezeme domů. Věžnice ovšem na druhou půli vystřídali, do hry šli dva hráči z áčka, a najednou bylo vše jinak. Balon jsme chvíli nepodrželi, pouze jsme nakopávali a odkopávali na nikoho, všude jsme byli pozdě a ne a ne vepředu něco vymyslet. Po nuceném odchodu Půži to pak bylo ještě horší, protože jsme z těch našich nákopů již nedokázali vyhrát jedinou hlavu.

 

Domácí tak přebrali iniciativu a takovým stylem "vše na Šejstala" nás přikovali na vlastní půli. Bohužel jsme si tohoto jediného nebezpečného hráče nedokázali důsledně obsazovat a z toho pramenily Věžnické šance. Několik jich dobře zastavil Matějka, avšak po přímém kopu a hlavičce domácího útočníka do šibenice neměl nejmenší nárok. V nějaké 75. minutě pak domácí využili chyby Wasserbauera, který špatně rozehrál a po následném brejku nesmyslně stáhnul dorážejícího Šejstala, který už byl bez šance vstřelit gól. Domácí hráč se pak z pokutového kopu nemýlil a my jsme se k žádné větší příležitosti do konce zápasu již nezmohli.

 

Smutné na tom je to, že aby nás Věžnice porazili, tak jim na to stačili pouzí dva hráči a to ještě na jeden poločas. A ačkoliv to víme, že Šejstal je nebezpečný, tak mu beci dají stejně neuvěřitelně moc prostoru. Většinou pak z toho byly fauly, díky kterým jsme byli neustále pod tlakem. Nutno však podotknout, že domácí na zem několikrát padli velmi ochotně a pan Beránek naprosto každý pád zapískal - naopak několik zákroků na nás zůstalo bez trestu. Rozhodčí nám to svým výkonem ale jistě neprohrál, prohráli jsme si zápas sami svým nedůrazem. A také hlavně zahazováním šancí v první půli. To se mělo do kabin jít za vyššího brankového rozdílu.

 

Hvězdou zápasu z naší strany byl jednoznačně Půža, který nahrál na gól, vymyslel několik dalších šancí a hlavně vyhrál uprostřed hřiště nespočet soubojů. A především těch hlavičkových, což u nás nikdo jiný pořádně neumí. Poté co musel pro zranění vystřídat, jsme byli už úplně bezradní.

 

Jako střelu dne vyhlásím Čejkův gólový zásah po centru, i když bylo patrné, že takto to nechtěl a střela úplně nesedla. Ale díky tomu se balon odrazil od země a přeskočil tak bezmocně plachtícího domácího golmana. Jinak domácí golman snad neměl těžký zákrok, neb jsme pořádně netrefili bránu, ač třeba z velkých šancí.

 

 

Sestava: Matějka - Dobrovolný, Dubský, Pavlík P., Wasserbauer - Čejka, Pavlík M. (Zvolánek), Půža (Šuška), Jeřábek - Kunc, Svoboda


Bimbo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář